واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟ 900 600 شتاب دهنده سیوان

واقعیت مجازی چیست؟

تعریف واقعیت مجازی، طبیعتاً از تعاریف  برای “مجازی” و “واقعیت” ناشی می شود. تعریف “مجازی” نزدیک است و واقعیت چیزی است که ما به عنوان انسان تجربه می کنیم. بنابراین اصطلاح “واقعیت مجازی” اساساً به معنای “واقعیت نزدیک” است. البته این می تواند به معنای هر چیزی باشد ، اما معمولاً به نوع خاصی از شبیه سازی واقعیت اشاره دارد.

ما جهان را از طریق سیستم های حس و ادراک خود می شناسیم. در مدرسه همه ما یاد گرفتیم که پنج حس داریم: مزه، لمس، بو، بینایی و شنوایی. اما این ها فقط واضح ترین ارگانهای حس ما هستند. حقیقت این است که انسان حواس بسیار بیشتری نسبت به این ها دارد، مثلاً  احساس تعادل.

چرا واقعیت مجازی؟

چه چیزی باعث می شود پیشرفت واقعیت مجازی ارزشمند باشد؟ فیلم ها و بازی های ویدئویی نمونه های خوبی هستند.

برای واقعیت مجازی برنامه های متنوعی وجود دارد که عبارتند از:

  • معماری
  • دارو
  • سرگرمی
  • ورزش
  • هنر

واقعیت مجازی می تواند منجر به اکتشافات جدید و جالب در این حوزه ها شود که بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد.

هر جا که انجام کاری در واقعیت بسیار خطرناک، گران یا غیر عملی باشد، پاسخ واقعیت مجازی است. از خلبانان کارآموز جنگنده گرفته تا جراحان کارآموز پزشکی، واقعیت مجازی به ما اجازه می دهد تا برای به دست آوردن تجربه دنیای واقعی، خطرات مجازی را بپذیریم و می توانید انتظار داشته باشید که استفاده های جدی تری از جمله برنامه های آموزشی یا بهره وری به نتیجه برسند. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می توانند به طور اساسی ارتباط ما  با فناوریهای دیجیتال را تغییر دهند.

ویژگی های سیستم های واقعیت مجازی

انواع مختلفی از سیستم های واقعیت مجازی وجود دارد اما همه آنها ویژگی های یکسانی دارند مانند توانایی اجازه به فرد برای مشاهده تصاویر سه بعدی.

یک محیط مجازی باید پاسخهای مناسب را در زمان واقعی ارائه کند، زیرا فرد محیط اطراف خود را کاوش می کند. مشکل هنگامی بوجود می آید که تأخیر بین اقدامات شخص و واکنش سیستم وجود داشته باشد و تجربه شخص  را مختل کند و  فرد آگاه می شود که آنها در یک محیط مصنوعی قرار دارند.

سخن پایانی

واقعیت مجازی ، ایجاد یک محیط مجازی است به گونه ای که آن را تجربه می کنیم، گویی واقعاً در آنجا هستیم. این نرم افزار برای دستیابی به این هدف، از فن آوری های زیادی استفاده می کند و یک شاهکار فنی پیچیده است که باید ادراک و شناخت ما را به خود اختصاص دهد. این فناوری ارزان تر و گسترده تر شده است. می توان انتظار داشت که در آینده شاهد کاربردهای بسیار ابتکاری بیشتری برای این فناوری باشیم و شاید روشی اساسی باشد که به لطف امکانات واقعیت مجازی بتوانیم با آن ارتباط برقرار کنیم و کار کنیم.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here