کمک واقعیت مجازی به شیمیدانان برای کشف داروهای جدید زندگی

900 600 شتاب دهنده سیوان

کمپانی کشف مواد مخدر (C4XD) برای کمک به شیمیدان ها  در تجسم ساختار مولکولهای پیچیده و ارائه داروهای جدید ، ابزار VR خود به نام  4Sight را توسعه داده است. C4XD داروهای جدیدی را برای شرایطی مانند سرطان و اعتیاد مزمن تولید می کند.

بیوشیمی ها در C4XD امروزه با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، داروهایی را تولید می کنند که شرایط تنفسی و بیماری های عصبی مانند پارکینسون و زوال عقل را درمان می کند. این شرکت در کار خود از پایگاه داده اختصاصی فوق العاده مفصلی استفاده کرده است و به تازگی در تلاش برای تولید دارویی برای درمان اعتیاد است.

Thorsten Nowak می گوید: “شروع به استفاده از VR کاملاً تحول آمیز بود، زیرا به طور ناگهانی مولکول ها بخشی از جهان من می شوند و می توانم آنها را در فضا دستکاری کنم ، مثل شما که می توانید دو پرتقال و دو سیب را با هم مقایسه کنید.”

نووک می گوید که “شیمی دانان تمایل زیادی به افراد بصری دارند، اما دانش تخیلی آنها به دلیل عدم توانایی در تجسم مولکول ها با جزئیات کامل، بسیار محدود است. در گذشته، مانند دانشمندان دیگر، آنها از مدلهای پلاستیکی “توپ و چوب” برای نشان دادن داروها استفاده می کردند. اما اینها ثابت بودند. در حال حاضر، با فن آوری جدید، آنها قادر به دیدن مولکول درست قبل از خود، و همچنین طیف وسیعی از شکل های ممکن است.

نواک می گوید: “اگر شما در حال تماشای تلویزیون هستید، می توانید تمام اکشن ها را ببینید، اما شما هرگز بخشی از آن نیستید.[با استفاده از VR]، مولکول ها تقریباً جزئی از جهان شما می شوند. شما می توانید آنها را به گونه‌ای دستکاری کنید که گویی آنها اشیاء جزئی از محیط شما هستند. “

این فناوری به طور فزاینده ای برای تیم زیست پزشکی بسیار مهم است. با تشویق از نتایج آنها از اطلاعات اضافی که قادر به ذخیره سازی در مورد مولکول ها بودند، تصمیم گرفتند با مدل سازی در VR اطلاعات بیشتری را با این اطلاعات انجام دهند. این شرکت به دانشمندان این امکان را می دهد که ساختار مولکول ها را با دقت بیشتری نسبت به توان خود در دو بعد مشاهده کنند، این شرکت امیدوار است که بتواند داروهای بهتری تولید کند.

بنظر شما واقعیت مجازی تا چه حد توانسته است به شیمیدان ها برای درمان بیماری های مانند اعتیاد یا زوال عقل کمک کند؟

دیدگاهی بگذارید


Sivan SoftwareGroup

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here

زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00

واحد فروش : 09132000652

واحد فنی : 09354107447

ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com

ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com

ایمیل فروش sales@c1sys.com