طراحی UI/UX

در دنیایی که استفاده از وبسایت و اپلیکیشن و ارائۀ خدمات تحت وب به سرعت درحال رشد است، دانستن نحوۀ تعامل این سیستم‌ها با کاربران، اهمیت زیادی دارد.
دانش طراحی گرافیک در مسیر تجربۀ کاربری تحولی در پیش روی طراحان قرار داده است تا گرافیت سایت و گرافیک اندروید را با نگاهی متفاوت بنگرند. کسب و کارهای پیشتاز بایستی به تجربه ای که برای مخاطبان ایجاد می کنند اهمیت زیادی دهند. دستاورد برندهای مطرحی نظیر گوگل و بسیاری از وبسایت ها و اپلیکیشن های معتبر، با گرافیک سایت خلاقانه گواه این مطلب است.
توازن در رنگ ها، انتخاب فونت مناسب، طراحی کاربرپسند، آنالیز رفتار مخاطبان، طراحی در دسترس و زیبا و بسیاری شاخص های دیگر سبب شده است تا خدمات طراحی UI/UX سیوان به صورت خدمتی مستقل برای سایر شرکت های نرم افزاری مورد استفاده قرار گیرد.

انجام فرایند طراحی تجربه کاربری در سیوان با شناسایی ذی‌نفعان و تحقیق در مورد کاربران آغاز می شود. راهبرد و معماری اطلاعاتی که قرار است به کاربر منتقل شود به دقت بررسی و در نهایت در فرایندی پیچیده و دقیق کار طراحی و توسعۀ محصول انجام و بارها آزمون می شود تا کارشناسان سیوان از اثرگذاری تجربه ای که با طراحی شکل گرفته، مطمئن شوند.

معرفی طراحی گرافیک -شتاب دهنده سیوان

مرحله ۴: توسعه طرح

بر اساس مستندات تهیه شده در مراحل ۱ و ۲ و ۳، طرح اولیه با یک یا دو فرمت پیشنهادی تهیه و برای نهایی شدن با مشتری بررسی می شود.

مرحله ۵: آزمون کاربری

فرآیند اجرائی سناریوی طراحی شده در قالب یک طرح شماتیک به کاربران ارائه می شود و نتایج آزمون کاربری به منظور نهایی سازی طرح، بایگانی می شود. روند آزمون کاربری، ثابت و بایستی در دوره های مختلف اپلیکیشن دنبال و بررسی شود.

مراحل کار طراحی UI/UX 

مرحله ۱: شناخت ذی نفعان

قبل از اینکه دانش طراحی برای یک پروژه استفاده شود، بایستی ذینفعان پروژه و کاربران اصلی پروژه شناسایی شوند.

مرحله ۲: پژوهش کاربر

برای اطمینان از کیفیت تجربه طراحی شده، انجام پژوهش برروی کاربر (User Research) به منظور شناخت گروههای هدف و آزمون کاربردپذیری (Usability Test) متناسب با هر پروژه اهمیت زیادی دارند.

مرحله ۳: معماری اطلاعات

بر اساس هویت بصری موجود در کسب و کار شما، تولید محتوا و معماری اطلاعات پروژه انجام و ساختار اطلاعات در این مرحله نهایی می شود.

  • تجربه کاربری شامل انواع رفتار، نگرش‌ و احساس یک کاربر در استفاده از محصول، سامانه و یا سرویسی خاص می باشد.

  • اصطلاحات UI و UX در بسیاری موارد بجای یکدیگر استفاده می شوند. در حالی که این دو تفاوت زیادی با یکدیگر به شرح زیر دارند:

    • UI تنها بخشی از UX محسوب می شود. تمامی یک محصول UX می باشد و بدلیل تاثیرگذاری بر مخاطبان استفاده می شود. در حالی که UI در زیر مجموعه آن قرار می گیرد و برای تامین اهداف UX استفاده می شود.
    •  برای داشتن طراحی UX بایستی به مفاهیم روانشناسی دقت شود. لذا این نوع از طراحی انتزاعی می باشد. در حالیکه در طراحی UI از ابزارهای عینی و قابل مشاهده مانند تصاویر، ویدئو، دیاگرام و غیره استفاده می شود.
  • بله، پس از تعریف جلسه حضوری یا ویدئو کنفرانس، پروپوزال ارسال می گردد.

سوالات متداول

نیازسنجی رایگان پروژه خود را به سیوان بسپارید؟

فایل RFP و معرفی تفصیلی پروژه را در این بخش آپلود نمایید .


برخی مشتریان ما

0
تعداد اعضاء باشگاه مشتریان
0
تعداد استارتاپ عضو شتابدهنده
0
تعداد پروژه نیازسنجی شده
0
تعداد همکاران تجاری
0
تعداد پروژه جاری
0
تعداد پروژه اجرا شده

درخواست مشاوره رایگان


Sivan SoftwareGroup

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here

logo-samandehi

زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00

اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3
ساختمان اداری ، طبقه 4

32261802 - 031

ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com

ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com

ایمیل فروش sales@c1sys.com