مدل تعالی سازمانی EFQM 2020

مدل تعالی سازمانی EFQM 2020 900 600 شتاب دهنده سیوان

مدل تعالی سازمانی EFQM 2020

مدل تعالی سازمانی EFQM 2020 در 24 اکتبر سال 2019 توسط بنیاد کیفیت اروپا منتشرشده است. ساختار مدل تعالی سازمانی ویرایش جدید از 3 قسمت جهت گیری، اجرا و نتایج و 7 معیار تشکیل‌شده است که جزییات ساختار و امتیازدهی در هر یک از معیارها را در این مقاله با شما به اشتراک میگذاریم.

مدل EFQM چیست؟

مدل EFQM یک چارچوب مدیریتی شناخته شده در سطح جهانی است که به سازمانها این امکان را می دهد تا با اندازه گیری مکانهایی که در مسیر تحول هستند، به موفقیت های خود دست یابند و به آنها در درک شکافها و راه حلهای ممکن در دسترس و همچنین توانمندسازی آنها در پیشرفت و بهبود عملکرد سازمان خود کمک کنند.

مزایای استفاده از مدل EFQM چیست؟

از زمان آغاز به کار، مدل EFQM طرح هایی را برای سازمان های سراسر و خارج از اروپا فراهم کرده است تا بتواند فرهنگ عملکرد و نوآوری را توسعه دهد.

مدل جدید EFQM به سازمانها اجازه می دهد تا تغییرات را تحت تأثیر قرار دهند، عملکرد را هدایت کنند و برای آینده تکامل یابند. در اینجا فقط برخی از مزایای مدل، آورده شده است:

  • تعریف هدف 

هدف، خون حیات هر سازمانی است. بدون آن دلیلی برای خدمت وجود ندارد. در صورت ایجاد ارزش پایدار، مدل جدید EFQM تأکید بی نظیری بر اهمیت هدف، چشم انداز و استراتژی های چالاکی برای سازمانها می کند.

  •  ایجاد فرهنگ 

مدل جدید EFQM یک فرهنگ ساز خلاق است که باورهای کیفیت اصلی و اهداف مشترک را در کانون سازمان ها ارزیابی می کند در حالی که به آنها اجازه می دهد تا در چشم انداز خود متصل و متعهد باشند.

  • ایجاد رهبران قوی 

رهبری اثربخش، سازمان را به هدف و چشم انداز خود صادق نگه می دارد، به همین دلیل مدل جدید EFQM از رویکرد “رهبران در هر سطح” حمایت می کند تا از تصمیم گیری، همکاری و کار تیمی قوی در هر تیم و هر پروژه اطمینان حاصل کند.

  • تغییر سازمان خود 

تحول به زمان نیاز دارد و مدل EFQM یک چارچوب امتحان شده و آزمایش شده را فراهم می کند تا روند تغییر سریع بارگیری موثر و صاف و بدون درد باشد.

  • پرورش شیوه های چابک

چابک بودن در میان تهدیدهای نوظهور ، نشانگر یک سازمان مؤثر است. مدل جدید EFQM تجزیه و تحلیل سازمانی و بینش را برای پیشبرد مسیر ایمن برای پیشرفت و تحول فراهم می کند.

  • ایجاد چالش های سازمانی منحصر به فرد 

EFQM می فهمد که همه سازمان ها متفاوت هستند و هیچ اندازه ای برای رویکرد تحول وجود ندارد. به همین دلیل مدل جدید EFQM از سطح زمین ساخته شده است تا هم با موانع سازمانی منحصر به فرد سازگار باشد و هم به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند وعده خود را از دستاوردهای عملکرد ارائه دهد.

  •   پیش بینی آینده

مدل جدید EFQM از سالها تجربه در حال تغییر بازارها به منظور فهم مزایای تجزیه و تحلیل سازمانی ، پیش بینی آینده و هوش پیش بینی در رانندگی تحول واقعی طراحی شده است.

چه کسانی از مدل EFQM استفاده می کنند؟

این مدل یکی از چارچوب های مدیریتی پرکاربرد در جهان است که توسط شرکت های جهانی، شرکت های کوچک و متوسط، نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی به تصویب رسیده است.

این ماده در همه بخش ها از پتروشیمی گرفته تا تولید و هر چیز دیگری که بین آن استفاده شده است استفاده می شود.

چگونه مدل EFQM تغییر کرده است؟

مدل جدید با تکیه بر تفکر طراحی، از تبدیل شدن به یک ابزار ارزیابی ساده به آن چیزی تبدیل شده است که یک چارچوب و متد حیاتی را برای کمک به تغییرات، تحولات و اختلالاتی که هر روز افراد و سازمانها با آن روبرو هستند، ارائه می دهد.

برای ایجاد این مدل، 2000 متخصص را مورد بررسی قرار دادند، 20 کارگاه داخلی را تسهیل کردند و در بیش ار 60 سازمان مختلف همکاری کردند و یک  تیم متخصص از سراسر صنایع و آکادمی ها ایجاد  کردند که برای ساخت این مدل جدیدبا هم  همکاری کردند.

شما کدام یک از مزایای مدل EFQM را مهمتر می دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here