انواع واقعیت افزوده و معرفی فواید واقعیت افزوده

انواع واقعیت افزوده و معرفی فواید واقعیت افزوده 900 600 شتاب دهنده سیوان

انواع واقعیت افزوده و معرفی فواید واقعیت افزوده

واقعیت افزوده شامل ترکیب تصویر دنیای واقعی با تصویر تولید شده توسط رایانه است و  با توجه به پتانسیل و تأثیر آن، AR به تدریج در کلیه حوزه های تجارت از جمله خرده فروشی آنلاین، مراقبت های بهداشتی، مسافرت و گردشگری، آموزش، املاک و مستغلات و بسیاری موارد دیگر درج می شود.

مزایای واقعیت افزوده برای تجارت

AR شیوه جدیدی از اشتراک گذاری و قابلیت های تعامل را گرد هم آورده است که به بهتر شدن نیازهای تجاری کمک می کند. واقعیت افزوده  ترکیبی از دنیای فیزیکی و مجازی است. محتوای واقعیت افزوده می تواند به صورت صدا، فیلم، گرافیک، مدل سه بعدی و موارد دیگر باشد. واقعیت افزوده با توجه به پتانسیل آموزشی و بازاریابی فوق العاده، می تواند بسیاری از عملیات تجاری را تسریع کند. علاوه بر این، می تواند روشهای جدیدی را برای ترویج محصولات یا فعال کردن یادگیری فعالیتهای جدید و تسهیل کار متخصصان ایجاد کند.

در ادامه به معرفی فواید واقعیت افزوده (َAugmented Reality) می پردازیم:

  • اطلاعات بهبود یافته (Improved Information)

از فواید  واقعیت افزوده این است که اطلاعات لازم  در مورد محصول، فضا و مواد را در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین، مصرف کننده می تواند اطلاعات ارزشمندی را در مورد مشخصات محصول، استفاده از آن، در دسترس بودن و موارد دیگر را دریافت نماید.

  • تجسم آسان (Easy Visualization)

AR امکان تجسم یک شی را امکان پذیر می کند. مصرف کننده یا کاربر می تواند ویژگی های (اندازه یا رنگ) شی را تغییر داده و مشاهده نماید. واقعیت افزوده به معامله گران و حتی مشتری نهایی کمک می کند تا بتواند مزایای پیشنهاد مطرح شده را بهتر درک کند. در صنعت املاک و مستغلات، واقعیت افزوده به بهبود تعامل بین ملک و مشتریان کمک کرده است.

  • تجربه کاربری بی نظیر (Unique User Experiences)

از مزیت های واقعیت افزوده این است که  امکان  تصمیم گیری مصرف کننده برای خرید آگاهانه را در هر زمان و مکانی تسهیل می کند.

  • بهبود آگاهی و تصویر برند (Improve Brand Awareness and Image)

نوآوری های فناوری، همیشه در بین کاربران و مشتریان بالقوه محبوب بوده است. وقتی یک شرکت یا برند تجاری از برنامه های واقعیت افزوده استفاده می کند، امکان دیده شدن خود را افزایش می دهد و این کار باعث جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود می شود.

  • تمایز در رقابت  (Competitive Differentiation)

واقعیت افزوده به عنوان روشی جدید برای دستیابی به مخاطبان مشتاق تکنولوژی های جدید پدید آمده است.

 

انواع واقعیت افزوده

1- AR مبتنی بر نشانگر (Marker-based AR)

این نوع AR یک شیء فیزیکی و یک دوربین برای اسکن آن نیاز دارد. این نوع از AR می تواند به صورت یک کد QR یا هر نشانه ی خاص دیگری باشد. یک دستگاه AR جایگاه و جهت گیری یک نشانه را اندازه گیری می کند تا جایگاه محتوا را پیدا کند.

2- واقعیت افزوده بدون نشانگر (markerless AR)

این نوع واقعیت افزوده بر پایه ی موقعیت یا وضعیت است که از جی پی اس، قطب نما، ژیروسکوپ و شتاب سنج برای فراهم کردن اطلاعاتی در مورد موقعیت کاربر استفاده می کند. این داده ها مشخص می کند که بعدا چه نوع محتوای AR را در یک موقعیت خاص خواهید یافت. دستگاه های موبایل با استفاده از این نوع AR معمولا نقشه و مسیریابی تولید می کنند.

3- واقعیت افزوده مبتنی بر تصویر سازی (Projection-based AR)

این نوع از واقعیت افزوده شامل نمایش دادن نور مصنوعی بر روی سطوح فیزیکی می شود. هولوگرام هایی که در فیلم های علمی تخیلی مانند جنگ ستارگان می بینید همه از این نوع AR هستند.یکی دیگر از برنامه های جالب پروژکشن مبتنی بر واقعیت افزوده از تکنولوژی لیزر پلاسما برای طراحی یک هولوگرام سه بعدی (۳D) تعاملی به داخل هوا استفاده می کند.

4- واقعیت افزوده مبتنی بر قرارگیری روی یک چیز دیگر  (Projection-based AR)

این نوع واقعیت افزوده تصویر واقعی را با تصویر دیجیتال به صورت کلی یا جزئی جایگزین می کند. شناسایی اشیاء در این نوع AR کلید اصلی است و بدون آن هیچ چیز ممکن نخواهد بود. از نمونه های آن می توان به اپلیکیشن کاتالوگ برند ایکیا اشاره کرد که به کاربر اجازه می دهد لوازم خانه را به صورت مجازی در محیط خانه خود ببینند.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here