8 اصل طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۲۰

8 اصل طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۲۰ 900 600 شتاب دهنده سیوان

8 اصل طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۲۰

مقدمه :

موفقیت هر وب سایت کاملاً به نحوه طراحی وب آن بستگی دارد. این که آیا طراحان در هنگام توسعه آن نهایت دقت را به خرج داده اند و آیا سایت شما با اهداف سازمان شما انطباق دارد ؟ از آنجا که سایت شما ویترین تجارت شما است و بیشتر مشتریان بالقوه قبل از مراجعه به فروشگاه شما از سایت شما بازدید می کنند ، طراحی وب سایت شما باید نهایت دقت را به خرج دهند تا برند شما تخریب نشود.

طراحی صفحه وب بیشتر از آنچه فکر می کنید می تواند سبب افزایش یا کاهش فروش شما شود. در واقع ، مشتریان شما بسیار دقیق وب سایت شما را بررسی می کنند و یکی از معیارهای انتخاب شما ، نتیجه بررسی وب سایت شما خواهد بود.
تجربه کاربری لذت بخش می تواند رمز موفقیت شما در جلب نظر مشتریان باشد.

بنابراین ، چگونه یک وب سایت خوب طراحی کنیم؟
طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلف تخصص دارند. در این مقاله ، 8 اصل اساسی در طراحی وب سایت خوب را بیان خواهیم کرد که باید هنگام تدوین وب سایت مورد تامل قرار گیرد. این اصول طراحی به طور قطع به طراحان وب کمک می کند تا طراحی های هیجان انگیز و منحصر به فرد داشته باشند.

در اینجا لیستی از اصول طراحی وب سایت خوب ، کاربر پسند و کارآمد را بررسی می کنیم :

  • ساده بهترین است

قرار دادن بیش از حد بسیاری از عناصر در صفحه ممکن است منجر به منحرف شدن بازدید کنندگان از هدف اصلی وب سایت شما شود. سادگی همیشه در یک طراحی وب سایت خوب مؤثر کار می کند. طراحی تمیز وب سایت شما نه تنها وب سایت را جذاب می کند بلکه به کاربر کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر یکپارچه حرکت کند و محتوا را با دقت مطالعه کند . طراحی خود را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بازدید کنندگان بتوانند آن را آسان و راحت حس کنند و بتوانند راه های خود را به راحتی پیدا کنند.

  • وب سایت مستحکم و با ثبات 

ثبات وب سایت در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد. توجه خود را به عناصر طراحی در هر یک از صفحات معطوف کنید. در واقع بایستی که فونت ها ، اندازه ها ، عنوان ها ، زیر عنوان ها و سبک های دکمه شما باید در کل وب سایت یکسان باشد. همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید. قلم ها و رنگ های مناسب را برای متن ها ، دکمه ها و غیره نهایی کنید و در طول توسعه به آنها بچسبانید. CSS برای حفظ اطلاعات کامل در مورد سبک ها و عناصر طراحی مفید خواهد بود.

  • تایپوگرافی و خوانایی

مهم نیست که متن شما چقدر خوب است اما همچنان وب سایت را حاکم می کند زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجا که خزنده های موتور جستجو بسیار با این داده ها آشنا هستند ، به بخشی لاینفک فعالیت های سئو تبدیل می شود. شما باید همراه با استفاده دقیق از کلمات کلیدی ، متا داده ها و سایر عناصر حساس به سؤال ، تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان جذاب و خوانا نگه دارید.

استفاده از فونت هایی را که خواندن آنها ساده تر است ، در نظر بگیرید. از قلم های مدرن sans-serif مانند Arial ، Helvetica و غیره می توان برای متن های بدن استفاده کرد. برای هر عنصر طراحی از قبیل عناوین ، متن های بدنه ، دکمه ها و غیره ، ترکیب های مناسبی را برای شکل های مختلف ایجاد کنید.

  • سازگاری با موبایل 

با توجه به استفاده روزافزون از تلفن های هوشمند و تبلت ها ، طراحی وب باید برای صفحه های مختلف مناسب باشد. اگر طراحی وب سایت شما از تمام اندازه های صفحه پشتیبانی نمی کند ، این احتمال وجود دارد که شما نبرد را به رقبا خود واگذار کنید. تعدادی استودیوی طراحی وب یا نقاط خدماتی وجود دارد که از آنجا می توانید طراحی دسک تاپ خود را برای همه اندازه صفحه نمایش به صورت سازگار قابل نمایش کنید .

  • پالت رنگ و تصاویر

ترکیب رنگی مناسب ، کاربران را به خود جلب می کند در حالی که یک ترکیب ضعیف می تواند منجر به حواس پرتی شود. این امر شما را به انتخاب یک پالت رنگی مناسب برای وب سایت خود الزامی می کند که می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند ، بنابراین انتخاب پالت رنگ مناسب تأثیر خوبی بر بازدید کنندگان خواهد گذاشت. با انتخاب یک پالت رنگی مکمل ، زیبایی ظاهری را در طراحی وب سایت خود را دو چندان کنید. به یاد داشته باشید از فضای سفید استفاده کنید زیرا آنها مانع از آشفتگی وب سایت شما می شوند. همچنین از استفاده بیش از حد رنگ ها خودداری کنید. 3 یا 4 کد رنگ برای کل وب سایت کافی است تا یک طراحی جذاب و واضح ارائه دهد.

  • لود سریع و آسان وب سایت 

هیچ کس از وب سایتی که کند لود می شود را نمی پسندد. بنابراین با بهینه سازی اندازه تصاویر ، ترکیب کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript از آن مراقبت کنید زیرا باعث کاهش درخواست HTTP می شود و در سرعت لود بسیار تاثیر گذار است .همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری ، HTML ، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

    • جهت یابی و پیمایش آسان

مطالعات نشان می دهد که بازدید کنندگان زمان بیشتری در وب سایت هایی که دارای پیمایش آسان هستند ، صرف می کنند . برای پیمایش کارآمد ، ممکن است ساختار سلسله مراتبی را در نظر بگیرید . شما باید “قانون سه کلیک” را دنبال کنید تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات موردنیاز را در سه کلیک دریافت کنند.

  • ارتباطات

هدف نهایی بازدید کنندگان این است که اطلاعات بدست آورند ، و اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر با بازدید کنندگان باشد ، احتمالاً آنها زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند. ترفندهایی که ممکن است برای برقراری ارتباط بی دردسر با بازدید کنندگان کار کند – سازماندهی اطلاعات با استفاده مناسب از عناوین و زیر عناوین و برش وافل از این قبیل می باشد.

با رعایت اصول فوق الذکر در طراحی وب سایت خوب ، می توانید به راحتی وب سایتی زیبا و کاربردی ایجاد کنید. فقط با یک طراحی پاک و کاربرپسند ، می توانید فکر کنید که موفق خواهید شد.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here