۴۰ چک لیست سئو که در سال 2020 به آن نیاز دارید

۴۰ چک لیست سئو که در سال 2020 به آن نیاز دارید 1920 1280 شتاب دهنده سیوان

۴۰ چک لیست SEO که در سال 2020 به آن نیاز دارید

اگر به دنبال یک چک لیست SEO هستید که به شما در افزایش ترافیک ارگانیک سایت و رتبه در گوگل کمک کند. همینجا در وبلاگ شرکت نرم افزاری سیوان پیدا کردید.

ما چک لیست نهایی مورد نیاز شما را برای موفقیت در جستجوگرها در سال 2020 جمع آوری کرده ایم و ۴۰ نکته برتر تمرین و کارهایی را که باید درباره آنها بدانید شرح داده ایم.

از اصول اولیه سئو تا دانستن هنگام تجزیه و تحلیل سیگنالهای خارج از صفحه خود ، از این موضوع به عنوان یک مرجع استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که سایت شما به بهترین روش ها پایبند است.

نحوه استفاده از این چک لیست SEO

ما این چک لیست را به بخش هایی تقسیم کرده ایم که بخش های اصلی SEO را در بر می گیرد. مبانی ، تحقیقات کلمات کلیدی ، سئو فنی ، سئو در صفحه و عوامل محتوا و خارج از محتوا از جمله این موارد است.

استفاده از مرجع یک فرصت عالی است و قطعا سبب رشد سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

ما می دانیم که همه وب سایت ها فرصت هایی برای پیشرفت دارند .

به ترتیب چک لیست را دنبال کنید. این موارد را درمورد سایت خود به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید و قدم به قدم مشکلات را برطرف کنید.

۱. کنسول جستجوی Google و Bing Webmaster Tools را تنظیم کنید

کنسول جستجوی Google ابزاری اساسی است که بینشهای ارزشمندی را در مورد عملکرد سایت به شما می دهد و همچنین داده های زیادی را برای رشد دیداری و ترافیکی ارگانیک سایت در اختیارتان می گذارد.

این ابزارهای مهم به شما امکان می دهد تا اصطلاحات جستجو و کلمات کلیدی که کاربران در حال جستجو هستند را در کمترین زمان ممکن بیابید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

اگر این موارد را تنظیم نکرده اید ، اکنون این کار را انجام دهید و از سیوان تشکر کنید.

۲.  Google Analytics را تنظیم کنید

بدون داشتن اطلاعات صحیح ، شما نمی توانید تصمیمات درست بگیرید.

Google Analytics یک ابزار تحلیلی رایگان است که به شما امکان می دهد داده ها و بینشهایی را در مورد تعداد بازدید کنندگان سایت شما و نحوه تعامل با آنها  را مشاهده کنید.

سیوان بدون شک با این راهنمایی قدرتی به تصمیم گیری های شما در خصوص دیجیتال مارکتینگ می دهد که قبلا تجربه نکرده اید . پس هر نکته را دقیق بررسی و اجرایی کنید.

اگر هنوز گوگل آنالیتیک را فعال نکرده اید همین امروز این کار را انجام دهید و وب سایت خود را متحول کنید.

همچنین برای تکمیل فرایند باید Google Analytics و Google Search Console را به یکدیگر متصل کنید.

۳. نصب و پیکربندی افزونه SEO (اگر از WordPress استفاده می کنید)

اگر از WordPress به عنوان CMS خود استفاده می کنید ، باید یک افزونه سئو مناسب را انتخاب و نصب و پیکربندی کنید تا عملکرد و ویژگی هایی را که لازم دارید در اختیار داشته باشید.

اگر از CMS متفاوتی استفاده می کنید ، با توسعه دهنده خود صحبت کنید تا ببینید که آیا نیاز به نصب یک افزونه اختصاصی یا ماژول SEO دارید یا اینکه ویژگی های مورد نیاز شما بایستی به صورت سفارشی طراحی شود.

۴. نقشه سایت ایجاد و ارسال کنید

هدف از نقشه سایت این است که به موتورهای جستجو کمک کنید تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات باید انتخاب شوند .

این کار بسیار ساده است . لیستی از URL هایی که محتوای اصلی سایت شما را مشخص می کند را انتخاب کنید تا شاخص شوند.

Google تعداد متنوعی از قالب های مختلف نقشه سایت را پشتیبانی می کند ، اما XML رایج ترین مورد استفاده است. شما معمولاً نقشه سایت خود را در https://www.domain.com/sitemap.xml پیدا خواهید کرد.

اگر از WordPress استفاده می کنید ، می فهمید که تولید نقشه سایت از قابلیت های استاندارد این سیستم مدیریت محتوا است.

در غیر این صورت ، می توانید نقشه یك XML را با یكی از بسیاری از ابزارهای تولید نقشه سایت تهیه كنید.

پس از تهیه نقشه سایت ، مطمئن شوید که این مورد به کنسول جستجوی Google و Bing Webmaster Tools ارسال شده است.

۵.  یک فایل Robots.txt ایجاد کنید

کاملاً ساده ، فایل robots.txt سایت شما به موتورهای جستجوگر صفحات ،  فایلهایی را می دهد که خزنده وب می تواند به راحتی شما را بیابد.

به طور معمول ، برای جلوگیری از خزیدن قسمت های خاصی از سایت شما استفاده می شود و در نظر گرفته نشده است که به عنوان راهی برای deindex کردن یک صفحه وب و متوقف کردن نمایش آن در Google استفاده شود.

می توانید فایل robots.txt سایت خود را در https://www.domain.com/robots.txt پیدا کنید.

با افزونه های SEO WordPress امکان ایجاد پرونده robots.txt را دارید ، اما اگر از CMS متفاوتی استفاده می کنید ، ممکن است نیاز داشته باشید که به صورت دستی فایل را با استفاده از ویرایشگرهای متن بسازید و آن را در ریشه دامنه خود بارگذاری کنید.

۶. کنسول جستجو را برای اقدامات دستی بررسی کنید

در موارد نادر ، ممکن است متوجه شوید که سایت شما تحت تأثیر منفی قرار گرفته است.

اقدامات دستی معمولاً برای دستکاری دستورالعمل های Webmaster Google مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد شامل مواردی مانند اسپم کاربر ایجاد شده ، مشکلات داده های ساخت یافته ، پیوندهای غیر طبیعی ، محتوای ضعیف ، متن پنهان و … می باشد.

۷. اطمینان حاصل کنید که Google وب سایت شما را ایندکس کرده است

برخی از وب سایتها توسط گوگل شناسایی نمی شوند و اصلا جای تعجب نیست .

در واقع ، شما تعجب می کنید که چند وقت یک بار نمایه سازی ناگهانی سایت به دلیل توسعه دهندگان به طور تصادفی برچسب های noindex را در هنگام جابجایی کد نمایش می دهد.

شما می توانید از ابزار حسابرسی سایت SEMrush استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که وب سایت شما در واقع می تواند خزیده و دیده شود.

اگر بررسی کنید می بینید که صفحات اصلی سایت شما که باید ایندکس می شدند احتمالا ایندکس نشده اند.

۸. رقبای خود را مشخص کنید

یکی از سریع ترین راه ها برای شروع تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، یافتن اصطلاحاتی است که برای رقبای شما کار می کند.

دامنه خود (و رقبای اصلی خود) را از طریق ابزار SEMrush Domain Overview اجرا کنید ، و شما قادر خواهید بود به سرعت آن دسته از رقبا را که در همان فضای رقابت با شما رقابت می کنند را مشاهده و مقایسه کنید.

۹. کلمات کلیدی اصلی خود را پیدا کنید

شما باید بدانید کلمات کلیدی اصلی شما چیست. اگر حدس نمی زنید ، این مواردی هستند که شما را به تشخیص صحیح استراتژی خرید ، فروش و تبدیل می رساند.

به طور کلی ، اینها کلمات کلیدی با حجم بالا و پر رقابت است که واقعاً آنچه را که شما ارائه می دهید به اینها خلاصه می شود

بیایید اصطلاح “NFL Jerseys” را به عنوان مثال در نظر بگیریم – FYI ، که یک اصطلاح اصلی محسوب می شود.

۱۰. تغییرات مهم در کلمات کلیدی را پیدا کنید

یک استراتژی در بررسی کلمات کلیدی میزان تغییرات مهم و تاثیرگذار در دوره زمانی مشخص است.

شما باید مطمئن باشید که استراتژی SEO شما انواع کلمات کلیدی و اصطلاحات اصلی را هدف قرار می دهد. هم از نظر بهینه سازی صفحات سایت خود برای اطمینان از رتبه بندی انواع مختلف اصطلاحات مرتبط (می خواهید اصطلاحات دم بلند را از نزدیک در طول محتوای صفحه خود بگنجانید) بلکه بتوانید محتوای حمایتی را ایجاد کنید که در کنار آن قرار داشته باشد محتوای اصلی شما می توانید از ابزار  keyword magic tool برای یافتن کلمات کلیدی با دم بلند استفاده کنید.

به سادگی کلمات کلیدی اصلی خود را وارد کنید و کشور خود را انتخاب کنید و ابزار ،  لیستی از کلمات کلیدی را برمی گرداند که در آن می توانید نوع استراتژی خود را با کلمات کلیدی گسترده ، عبارت ، دقیق یا مرتبط تغییر دهید.

۱۱. نقشه کلمات کلیدی سایت خود را ایجاد کنید

هنگامی که کلمات کلیدی مورد نظر خود را شناسایی کردید ، باید این موارد را در صفحات سایت خود نقشه برداری کنید و هرگونه شکاف را مشخص کنید.

نقشه کلمات کلیدی در ساده ترین شکل ، نقشه برداری از کلمات کلیدی چارچوبی برای کلمات کلیدی شما انتخاب کرده است تا ساختار سایت شما را منعکس کند.

نقشه به شما در کشف مکان بهینه سازی ، ساختن محتوا و مکانهایی که می توانید برای جلب ترافیک بیشتر کمک می کند.

۱۲. اهداف رتبه بندی صفحات را تجزیه و تحلیل کنید

شما باید مطمئن شوید که محتوای صفحه شما با هدف جستجوگر مطابقت دارد.

این به معنای صرف وقت برای تجزیه و تحلیل صفحات رتبه بندی شده برای تعیین شرایط تطبیق محتوا با اهداف جستجوگر است.

بیایید بگوییم که شما به دنبال هدف قرار دادن یک اصطلاح در سطح کشور هستید. شما ممکن است یک حجم جستجوی بالا و یک کلمه کلیدی درست را مشخص کرده باشید ، اما اگر SERP ها نتایج محلی را برگردانند ، قرار نیست خودتان را در موقعیت های برجسته رتبه بندی کنید.

اگر هدف محتوا را که Google در آن رتبه بندی می کند درک نکنید ، نمی توانید اطمینان حاصل کنید که تراز شما مطابقت دارد.

۱۳. سؤالاتی که از شما پرسیده می شود را مشخص کنید

دانستن سؤالاتی که مخاطبان شما مطرح می کنند می تواند به شما کمک کند تا به بهترین طریق با مطالب سایت خود پاسخ دهید. و فراموش نکنیم که اکنون بسیاری از افراد به عنوان موتورهای پاسخ به موتورهای جستجو مراجعه می کنند.

لیستی از سؤالات مربوط به هر کلید واژه وارد شده را در ابزار مرورگرها مشاهده خواهید کرد  که به شما امکان می دهد حجم جستجوی ماهانه این موارد را نیز مشاهده کنید.

این یک نقطه شروع عالی است و می تواند الهام بخش خوبی باشد ، به خصوص اگر کلمات کلیدی خاص تری را به عنوان نقطه شروع وارد کنید.

علاوه بر این ، می توانید از ابزاری مانند AlsoAsked.com استفاده کنید که نتایج “People also Ask” را خراشیده و برمی گرداند تا ایده ها و سؤالات بیشتری را برای پاسخ با مطالب خود پیدا کنید.

۱۴. درک کنید که رتبه بندی برای کلمات هدف شما چقدر دشوار است

یک وب سایت جدید با نام تجاری  تا زمانی که به قدرت کامل نرسیده باشد ، در تلاش است تا برای کلمات کلیدی رقابتی دیده شود. و این کار بسیار دشوار است.

و به همین دلیل ، شما باید بدانید که رتبه بندی برای کلمات کلیدی مورد نظرتان چقدر دشوار است ، اگر تنها انتظار داشته باشید انتظارات خود (یا مشتری یا کارفرمایان) را نسبت به زمانی که احتمالاً می خواهید نتایج را ببینید ، مدیریت کنید. باید صبر داشته باشید و عجله نکنید.

۱۵. مطمئن شوید که از HTTPS استفاده می کنید

این سال 2020 است و HTTPS از سال 2014 به عنوان یک عامل رتبه بندی شناخته شده است.

هیچ بهانه ای برای عدم استفاده از رمزگذاری HTTPS در سایت شما وجود ندارد و اگر هنوز هم با HTTP کار می کنید ، زمان آن رسیده است که مهاجرت کنید.

با نگاهی به نوار URL مرورگر خود می توانید به راحتی تأیید کنید که سایت شما در HTTPS قرار دارد.

اگر یک قفل را مشاهده می کنید ، از HTTPS استفاده می کنید. اگر چنین نکنید ، شما اینطور نیستید.

۱۶. نسخه های تکراری سایت خود را در فهرست Google بررسی کنید

این بسیار مهم است که شما فقط به Google اجازه می دهید یک نسخه از سایت خود را فهرست بندی کند.

https://www.domain.com

https://domain.com

http://www.domain.com

https://domain.com

اینها همه نسخه های مختلف سایت شما هستند و همه باید به یک نسخه واحد اشاره کنند.

اینکه نسخه غیر www یا www را انتخاب کنید بستگی به شما دارد ، اما رایج ترین آن https://www.domain.com است.

تمام نسخه های دیگر باید به نسخه اولیه هدایت شوند و می توانید با وارد کردن هر یک از انواع در نوار مرورگر خود ، این مورد را بررسی کنید.

در صورت هدایت مجدد ، مشکلی وجود ندارد ، اما اگر می بینید که می توانید به نسخه های مختلف دسترسی پیدا کنید ، ASAP تغییر مسیر را پیاده سازی کنید.

۱۷. خطاهای خزیدن را پیدا کرده و برطرف کنید

می توانید خطاهای خزیدن موجود در کنسول جستجوی Google را به سرعت شناسایی کنید.

به گزارش پوشش بروید و صفحات حذف شده و همچنین افرادی که دارای هشدارها هستند و همچنین معتبر نیز هستند را مشاهده کنید.

برای حل خطاهایی که پیدا کرده اید وقت بگذارید ، و علت URL های حذف شده را با جزئیات بیشتر بررسی کنید (در بسیاری از موارد ، دلیلی وجود دارد که شما باید آن را برطرف کنید ؛ از خطا 404 گرفته تا صفحات اشتباه  بایستی همگی اصلاح شود).

۱۸.  سرعت سایت خود را بهبود بخشید

سایت های آهسته باعث ضعف تجربه کاربر می شوند.

در حقیقت ، گوگل اخیراً بروزرسانی هایی مربوط به تجربه کاربری منتشر کرده است و برای سال 2021 تأیید نهایی خواهد شد.  قرار است توجه بیشتری به تجربه کاربری به عنوان یک عامل رتبه بندی شود و شما هم بایستی همسان با این استراتژی تغییر کنید.

شما باید مطمئن شوید که سایت شما به سرعت بارگیری می شود.

شما می توانید با استفاده از ممیزی سایت ، صفحات دارای سرعت آهسته را پرچم گذاری کنید ، همچنین می توانید با استفاده از ابزار PageSpeed Insights Google ، این صفحات را شناسایی و بهبود بخشید.

۱۹. پیوندهای داخلی شکسته را برطرف کنید

پیوندهای شکسته یکی دیگر از علائم تجربه کاربر ضعیف است. هیچ کس نمی خواهد روی پیوند کلیک کند و متوجه شود که آنها را به صفحه مورد نظر منتقل نمی کند.

لیستی از پیوندهای شکسته داخلی و برون مرزی در گزارش حسابرسی سایت شما یافت می شود ، و شما باید با به روز کردن URL هدف یا حذف لینک ، مشکلات را برطرف کرده و شناسایی کنید.

۲۰. پیوندهای HTTP را در صفحات HTTPS پیدا و رفع کنید

اکثر سایت ها مدتی قبل از HTTP به HTTPS مهاجرت کرده اند ، اما هنوز هم پیدا کردن پیوندهای داخلی به صفحات HTTP و نه نسخه فعلی معمول است.

حتی در صورت وجود تغییر مسیر جهت هدایت کاربران به صفحه جدید ، این موارد غیر ضروری است و شما باید در اسرع وقت هدف خود را به روز کنید.

اگر فقط تعداد کمی پیوند نادرست وجود دارد ، این موارد را به صورت دستی در CMS خود به روز کنید. با این حال ، اگر این سایتها در سطح سایت باشند (که غالباً در آن قرار دارند) ، باید الگوهای صفحه را به روز کنید یا جستجو را انجام داده و در پایگاه داده جایگزین کنید.

اگر مطمئن نیستید با توسعه دهنده خود صحبت کنید.

۲۱. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما مناسب برای صفحات گوشی های همراه است.

دوستی با موبایل یک عامل اصلی در بروزرسانی صفحه تجربه کاربری لذت بخش توسط گوگل است .

اگر به دنبال عملیات Seo هستند و وب سایت شما متناسب صفحات گوشی های همراه نیست . بیش از ۶۰ درصد بازدیدهایی که می توانست از سمت گوشی های همراه دریافت کنید را از دست می دهید

۲۲. از یک ساختار URL دوستانه برای SEO استفاده کنید

ساختار URL متناسب با سئو باعث می شود موتورهای جستجو بتوانند صفحات شما را جستجو کنند و درک کنند که در مورد چیست. نشانی اینترنتی صفحه شما باید ساده و توصیف باشد.

در اینجا به نظر می رسد که یک URL دوستانه برای SEO:

https://www.domain.com/red-shoes/

برخلاف یک رشته پرس و جو که توضیحی ندارد:

https://www.domain.com/categ.php؟id=32

برای جدا کردن کلمات از نشانه های URL استفاده کنید.

URL ها را تا حد ممکن کوتاه نگه دارید (مطالعهای توسط Backlinko نشان داد که URL های کوتاهتر تمایل به رتبه بالاتری دارند).

۲۳. داده های ساخت یافته را اضافه کنید

همچنان که Google به ساخت یک وب معنایی تر ادامه می دهد ، نشانه گذاری داده های ساخت یافته به طور فزاینده ای ارزش پیدا می کند.

اگر از داده های ساختاری استفاده نمی کنید ، باید سریعا دیدگاه خود را تغییر دهید.

در حقیقت ، واژگان Schema.org شامل فرمت هایی برای ساختاردهی داده ها برای افراد ، مکان ها ، سازمان ها ، مشاغل محلی ، بررسی ها و موارد دیگر می باشد.

داده های ساخت یافته به لیست های ارگانیک شما کمک می کند تا از SERP ها استفاده کنند .

۲۴. عمق صفحه سایت خود را بررسی کنید

در حالت ایده آل ، صفحات نباید بیشتر از 3 کلیک پیاده سازی شوند.

هرچه صفحه ای عمیق تر باشد ، کاربران یا موتورهای جستجو کمتر احتمال پیدا کردن آن را پیدا می کنند.

صفحاتی را خواهید دید که به بیش از 3 کلیک نیاز دارند تا به وضوح در بخش شماره گزارش حسابرسی سایت شما برجسته شود.

۲۵. ریدایرکت های 302 را بررسی کنید

ریدایرکت ۳۰۲ یک تغییر مسیر موقت است ، در حالی که ریدایرکت های 301 نشان می دهد که این حرکت دائمی است.

پیدا کردن 302s استفاده شده به جای 301s ، بسیار مرسوم است و اگرچه گوگل تأیید كرده است كه 302s از PageRank عبور می كنند ، واقعیت این است كه انتظار نمی رود جهت هدایت مجدد 302 در هر نقطه ای در آینده نزدیک توسط گوگل حذف شود.

شما می توانید 302 تغییر مسیر را که به وضوح در گزارش ممیزی سایت برجسته شده است ، به عنوان صفحاتی مشاهده کنید که دارای تغییر مسیر موقت هستند.

۲۶. زنجیره ها و حلقه های تغییر مسیر را پیدا و حل کنید

سایت شما نباید کاربران یا موتورهای جستجو را از طریق ریدایرکت های متعدد (یک زنجیره تغییر مسیر) پیدا کنند و همچنین تغییر مسیرها نباید حلقه ایجاد کنند.

تغییر مسیرها باید از صفحه A به صفحه B بروند.

گزارش حسابرسی سایت مواردی را که در رابطه با زنجیرها و حلقه های تغییر مسیر وجود دارد ، برجسته می کند و شما باید با به روز کردن کلیه تغییر مسیرها در یک زنجیره ، این موارد را برطرف کنید تا به هدف نهایی که  با حذف یا به روزرسانی انجام می شود، برسید.

۲۷. برچسب های عنوان تکراری ، گمشده و کوتاه شده را پیدا و رفع کنید

استفاده از برچسب های عنوان بهینه شده اصول اولیه سئو هستند. در واقع ، آنها اغلب اولین چیزی هستند که بایستی برای رسیدن به رتبه رعایت شود

در واقع یک برچسب عنوان به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که یک صفحه در مورد چیست و باید بی نظیر باشد.

۲۸. توضیحات متا تکراری و گمشده را پیدا کرده و برطرف کنید

در حالی که توصیفات متا سالهاست که به عنوان یک عامل رتبه بندی مستقیم مورد استفاده قرار نمی گیرد ، این معمولاً چیزی است که در برچسب عنوان سایت شما در SERP ها نشان داده می شود.

توضیحات متا ، شما را تشویق می کند که کاربر را به کلیک روی لیست شما تشویق کند و در ضمن به طور مستقیم می تواند CTR ارگانیک شما را تحت تأثیر مثبت یا منفی قرار دهد.

اگر توضیح متا در محل خود نگذاشته اید ، Google بخشی از محتوای صفحه شما را نشان می دهد ، اما این می تواند شامل متن ناوبری و سایر عناصر باشد و به دور از جذابیت باشد.

 اگر نسخه های تکراری دارید ، شانس خوبی وجود دارد که توضیحی بی نظیر را ارائه ندهید که کلیک را تشویق می کند.

۲۹. برچسب های H1 چندگانه را پیدا کرده و برطرف کنید

عنوان H1 صفحه عنوان اصلی محتوای شما است و در هر صفحه فقط باید یک مورد وجود داشته باشد.

گزارش حسابرسی سایت صفحات پرچم دار را نشان می دهد که بیش از یک برچسب H1 در آن وجود دارد و شما باید برای حل این موارد زمان خود را صرف کنید تا اطمینان حاصل کنید که در هر صفحه فقط یک مورد وجود دارد.

متداول ترین دلیل وجود چندین برچسب H1 این است که آرم سایت شما به صورت یک صفحه ای پیچیده شده است و همچنین عنوان اصلی آن در صفحه است.

در درجه اول ، برچسب های H1 باید شامل کلید واژه هدف اصلی یک صفحه باشد ، بنابراین مطمئن شوید که در حال برچسب زدن محتوای مناسب هستید.

۳۰. برچسب های عنوان ، برچسب های متا ، و محتوای صفحه را بهبود بخشید

اگر به درستی عناوین صفحه ها و برچسب های متا را بهینه نمی کنید فرصت حضور در رتبه های برتر را نخواهید داشت.

به گزارش عملکرد در کنسول جستجوی Google بروید و در هر صفحه کلمات کلیدی را شناسایی کنید

این بدان معناست که صفحه شما برای نمایش به کاربران ایجاد شده است و حداقل در جایی رتبه بندی می شود ، اما این که شما با درج این تغییرات در مطالب یا برچسب های خود ، صفحه را بهینه نکرده اید امکان نمایش اطلاعات دقیق را از خود سلب کرده اید.

با استفاده از این موارد صفحه خود را دوباره بهینه کرده و مجدداً بهینه سازی کنید .

۳۱. یک محتوای خوب تولید کنید و به صورت مداوم آن را هرس کنید

مدتی است که با هرس کردن محتوای سایت ، دستاوردهای بزرگی را در SEO تجربه کرده ایم. اساساً ، این به معنای خلاص شدن از مطالبی است که رتبه بندی نمی شوند و ارزش افزوده ای ندارند  و نباید واقعاً در سایت شما باشند.

ما نیازی نیست محتوای زیادی تولید کنیم ولی هرس کردن محتوا در دوره های منظم و اصلاح محتواهای ضعیف و بی فایده بسیار ضروری است و تاثیر زیادی در SEO دارد.

اگر محتوایی ارزش افزوده ای به سایت شما اضافه نمی کند ، باید حذف شود.  این نکته  به همین سادگی است. راهنمای کوین ایندیگ برای استفاده از SEMrush برای هرس سئو یک نقطه شروع عالی است و بینش های لازم را برای انجام موثر این فرآیند به شما ارائه می دهد.

۳۲. از تصاویر استفاده از برچسب های ALT اطمینان حاصل کنید.

باید به بهینه سازی تصاویر توجه ویژه ای کنیم. از نامگذاری صحیح تصاویر با یک کنوانسیون نامگذاری  ، بخشی از سئو سایت را عملیاتی کنید و از انجام درست این کار غفلت نکنید .

حداقل باید اطمینان داشته باشید که تصاویر اصلی در هر صفحه از سایت شما از تگ های ALT برای توصیف مناسب محتوای آن استفاده می کنند.

۳۳. بهبود پیوند داخلی

پیوندهای داخلی احتمالاً یکی از نادیده انگاشتن تاکتیک های ایجاد لینک در بازاریابی سئو است. صرف وقت در بهبود استراتژی پیوندهای داخلی سایت تقریباً همیشه سرعت قابل توجهی را به دنبال دارد.

برخی از بازاریابان می توانند با افزودن حتی یک یا دو پیوند داخلی از صفحات معتبر در جای دیگر باعث افزایش رتبه شوند.

۳۴. مسائل مربوط به canibalization کلید واژه را پیدا و رفع کنید

cannibalization کلمه کلیدی یکی از سوء تفاهم های نادرست SEO است. علیرغم آنچه بسیاری تصور می کنند ، موضوعی است که مربوط به هدف یک صفحه است که بایستی در عنوان صفحه و برچسب های صفحه رعایت شده باشد.

۳۵. صفحات سایت یتیم را پیدا و رفع کنید

صفحات در سایت شما همیشه باید حداقل از به یک صفحه دیگر مرتبط باشند.

اگر در حال ارائه صفحاتی در نقشه سایت خود هستید که حداقل از طریق یک پیوند از صفحه دیگر قابل دسترسی نیستند ، در گزارش حسابرسی سایت خود این صفحات پرچم دار را به عنوان “صفحات یتیم در نقشه های سایت” مشاهده خواهید کرد.

پیش بروید و از حداقل یک صفحه مرتبط دیگر به این صفحات پیوند دهید.

۳۶. آیا محتوای سایت شما به روز است؟

محتوا به طور طبیعی پیر می شود و منسوخ می شود. این فقط چیزی است که با گذشت زمان اتفاق می افتد.

اما بروزرسانی مطالب قدیمی یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای دیدن بردهای بزرگ انجام دهید.

۳۷. نمایه لینک رقیب خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر بینشی در رابطه با پروفایل پیوند رقیب خود ندارید ، چگونه می توانید یک استراتژی برای پیشی گرفتن از آنها برنامه ریزی کنید؟

بسیار مهم است که وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل محتوای رقیب خود کنید ، همچنین باید منابع لازم را برای حفر عمق در پروفایل پیوند آنها نیز سرمایه گذاری کنید.

شما می توانید هر URL را از طریق ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک اجرا کنید ، و می توانید مشخصات لینک رقیب خود را تجزیه و تحلیل کرده و شروع به درک کیفیت کلی و اقتدار لینک هایی که به سایت آنها اشاره دارد ، کنید.

۳۸. انجام یک تجزیه و تحلیل در تقاطع لینک

آیا در پیوندهایی که رقبای شما از آنها سود می برند ، گم شده اید ، اما شما چنین نیستید؟

انجام یک تحلیل متقاطع  پیوند ، اغلب به سرعت به شما کمک می کند فرصتهای سریع را پیدا کنید.

با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک ، می توانید تا پنج دامنه مختلف را وارد کنید تا درک کنید که دامنه ها به کدام یک از رقبای خود پیوند دارند.

اگر بیایید بگوییم یک صفحه منبعی وجود دارد که به جز شما به دیگران در فضای شما پیوند می زند ، یک نقطه شروع عالی برای رسیدن به درخواست برای اضافه شدن است.

۳۹. نادیده های پیوند را به لینک ها تبدیل کنید

اگر یک تیم روابط عمومی دارید که تحت پوشش مطبوعات قرار دارد ، شانس خوبی دارید که مقالاتی را پیدا کنید که به تجارت شما اشاره می کند اما به آن پیوند نمی دهد.

این موارد به عنوان نامهای تجاری نامشخص شناخته می شوند. ابزار نظارت بر برند می تواند به شما کمک کند تا به سرعت ذکرهای نام تجاری خود را که پیوند برقرار نمی کنند شناسایی کنید ، و این یک راهنمای عالی است که دقیقاً چگونگی دستیابی به درخواست یک قطعه از پوشش بدون لینک را به شما اضافه می کند.

۴۰. فرصت های ایجاد لینک جدید

همیشه فرصت های ایجاد لینک جدید وجود دارد که می توانید بر روی آنها تحقیق و عمل کنید ، اما پیدا کردن این موارد اغلب به زمان نیاز دارد.

ما بسیار عقیده داریم که شما همیشه باید در ایجاد لینک های عالی به سایت خود تلاش کنید ، اما همچنین استفاده از ابزارهای صحیح می تواند در یافتن کمی پیدا کردن این فرصت ها به شما کمک کند.

ما ابزار ساخت پیوند را به عنوان روشی بسیار ساده و سر راست برای دیدن یک جریان مداوم از فرصت های جدید که می توانید به آنها مراجعه کنید و وب سایت هایی که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید ، دوست داریم.

فقط در عرض چند دقیقه ، شما فرصتهای جدید زیادی خواهید داشت و می توانید یک استراتژی محکم را ایجاد کنید تا از این رقابتها سودهای خوبی کسب کنید.

آنالیز سئو سایت رایگان

بلافاصله پس از ثبت نام در سامانه آنالیز سئو سایت سیوان ، تجزیه و تحلیل وب سایت شما به صورت خودکار آغاز می شود و شما می توانید گزارشات کاربردی و مختصری در خصوص وضعیت SEO وب سایت خود مشاهده کنید .
اولین گام برای رسیدن به شرایط مطلوب ، شناخت وضعیت موجود وب سایت است که شما بدون دانش فنی سئو و دیجیتال مارکتینگ می توانید از طریق سامانه آنالیز سئو سایت سیوان ، رتبه خود را ارزیابی کنید .
فرصت را از دست ندهید و جهت آنالیز سئو سایت خود کلیک کنید.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here