۱۵ راه برای افزایش رنک گوگل با بهره گیری از گوگل آنالیتیک

۱۵ راه برای افزایش رنک گوگل با بهره گیری از گوگل آنالیتیک 1920 1280 شتاب دهنده سیوان

۱۵ راه برای افزایش رنک گوگل با بهره گیری از گوگل آنالیتیک

آیا می دانید 67٪ از کلیه کلیک ها به 5 نتیجه ارگانیک اول در یک موتور جستجو می رود؟
SEO مهمتر از همیشه است. تبلیغات از نظر هزینه بازاریابی دلیل اصلی موفقیت برند شما است.
بنابراین ، چگونه می توانید به صفحه شماره 1 برسید تا بتوانید ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید .
شما باید به طور مداوم عملکرد SEO خود را اندازه گیری کنید و به صورت مداوم استراتژی سئو خود را بروزرسانی کنید.
در حقیقت ، احتمالاً یک ابزار رایگان وجود دارد که شما در حال استفاده از آن برای ردیابی معیارهای سایت خود هستید: Google Analytics یکی از بهترین ابزارهای رایگان دنیا برای اندازه گیری عملکرد سئو وب سایت شما به حساب می آید.

 • آیا Google Analytics به SEO کمک می کند؟

جواب خیلی راحت است . بلی

Google Analytics حاوی داده های ارزشمندی است که شغل شما می تواند برای نظارت بر عملکرد سئو از کلمات کلیدی گرفته تا بازدیدهای صفحه ارگانیک استفاده کند.

در اینجا 15 مورد استفاده وجود دارد که نشان می دهد چگونه متخصصان ما از Google Analytics برای SEO استفاده می کنند:

 • حساب کنسول جستجو خود را همگام کنید.
 • اهداف مرتبط با سئو را ایجاد کنید.
 • از بخش بازدید کنندگان ارگانیک استفاده کنید.
 • بازدید کنندگان غیر ارگانیک را با ارگانیک مقایسه کنید.
 • محتوای با عملکرد بالا را پیدا کنید.
 • به صفحات با عملکرد بالا بیشتر توجه کنید.
 • از گزارش محتوای Drilldown استفاده کنید.
 • یادداشت ها را برای ردیابی به روزرسانی های مطالب اضافه کنید.
 • از گزارش قیف چند کانال استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی را در Google Analytics دنبال کنید.
 • سایت های ارجاع را پیدا کنید.
 • هزینه PPC خود را مدیریت کنید.
 • بررسی کنید که Google چگونه وب سایت شما را مشاهده می کند.
 • داشبورد سفارشی ایجاد کنید.
 • هشدارها را تنظیم کنید.

قبل از اینکه با جزئیات آشنا شوید ، با داشبورد SEO Google Analytics به اطلاعات حساب خود دست پیدا کنید. شما قادر خواهید بود محبوب ترین معیارهای صفحات را مشاهده کنید.

1. حساب کنسول جستجو خود را همگام کنید

کیم درزی می گوید: “نکته اصلی من برای اندازه گیری SEO با Google Analytics اتصال Analytics به کنسول جستجوی Google است.”

“اگر فقط از Google Analytics استفاده می کنید بدون استفاده از GSC ، هرگز کل تصویر را نمی بینید. با GA و GSC مرتبط ، می توانید از query ها برای شناسایی فرصت های بهبود با کلمات کلیدی هدف و صفحاتی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید ، استفاده کنید. “

نبیل فرج می گوید: “کنسول جستجوی Google به شما می گوید از چه کلمات کلیدی استفاده می کنید تا افراد برای یافتن محتوای شما ، شما را پیدا کنند و در کجای رتبه بندی در Google قرار بگیرید.”

فرجی می گوید: “شما می توانید اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرده و راه هایی را برای بهبود بهینه سازی صفحات خود تعیین کنید ، بنابراین شانس بهتری برای رتبه بندی در صفحه اول گوگل دارید.”

2. اهداف مرتبط با سئو ایجاد کنید

کریس شیلی می گوید: “شرکت Branding Sidewalk همیشه با راه اندازی Google Analytics از صفحات تبدیل استفاده می کند.”
“این صفحه باید URL خاص خود را داشته باشد و متا تگ NOINDEX را نشان دهد ، بنابراین آنها به صورت ارگانیک نمایش داده نمی شوند ، این امر باعث کاهش بازدیدهای مثبت می شود.”
‘جاناتان آفرای می گوید: ” هنگام اندازه گیری SEO با استفاده از Google Analytics ، شما فقط نمی خواهید ترافیک ارگانیک خود را ردیابی کنید. کاری که شما می خواهید انجام دهید اندازه گیری کیفیت بازدید کنندگان ارگانیک شما است. “

3. از بخش بازدید کننده ارگانیک استفاده کنید

هنگام استفاده از Google Analytics برای SEO ، توصیه می کنیم که ” اطمینان حاصل کنید که از بخش ها و فیلترها درست استفاده کنید تا بتوانید هرزنامه ها را برای گزارش دقیق حذف کنید.”

دو نوع اصلی از ترافیک هرزنامه وجود دارد که گزارشات شما را خراب می کند:
“هرزنامه ها و خزندگان”
” فیلترها ، که باید در نمای جدید در Google Analytics تنظیم شوند و مانع از انتشار هرزنامه در گزارش های شما شوند. ”
اسپال می گوید: این زمانی است که بخش ها وارد می شوند. بخش ها دوست شما هستند.”

Erez Kanaan از Kanaan & Co می گوید: ” اولین و آسانترین گام برای استفاده از Google Analytics برای ردیابی ترافیک ارگانیک ، تنظیم یک داشبورد سفارشی است که فقط برای ترافیک ارگانیک مورد استفاده قرارگیرد.”

در حقیقت ، ترافیک ارگانیک کل معروفترین متریک Google Analytics است که کارشناسان سئو مرتباً آنرا ردیابی می کنند.

4. بازدید کنندگان ارگانیک را با غیر ارگانیک مقایسه کنید

داده Google Analytics خود را توسط بازدید کنندگان ارگانیک تقسیم کنید.

اما شرکت Fortunato فکر می کند شما باید” برای ارتقا رنک صفحات خاص روی صفحات خاص تمرکز کنید و معیارها را ردیابی کنید .”

فعالیت های موفق SEO سبب افزایش ترافیک ارگانیک و دقیق تر شدن اندازه گیری ها می شود ، اما به استثناء ترافیک ارگانیک ، شما قادر خواهید بود به تجربه یا طراحی کاربر ضعیف اشاره کنید که می تواند پیشرفت کند و این باعث تقویت بیشتر سئو سایت شما شود .

5. محتوای با عملکرد بالا را پیدا کنید (و آن را به روز کنید)

هنگامی که از Shotkit در مورد استفاده از Google Analytics در مورد سئو سؤال کردیم ، راشل کایزر گفت: مرتباً گزارشی را از صفحات برتر اجرا کنید و مشاهده کنید که برای بهینه سازی آنها می توانید چه کاری انجام دهید.

شاید این امر با روزرسانی سایت با محتوای جدید انجام شود و یا اینکه یک شماره تماس در بخشی از محتوای سایت بروزرسانی شود.

الکس بیرکت HubSpot توضیح می دهد: “به عنوان مثال ، آیا صفحاتی وجود دارد که در ترافیک ارگانیک بسیار کاهش یافته است؟ احتمالاً برخی از تبلیغات و به روزرسانی های بالقوه برای آن صفحات درست انجام نشده باشد . شما بایستی دائما این سوالات را از خود بپرسید. “

آلیس استیونز توضیح می دهد: ” گوگل انالیتیک ابزاری عالی برای ردیابی اثربخشی صفحات خاص است. “ شما می توانید نمای صفحه را ردیابی کنید ، زمان را نگه دارید و ببینید کدام لینک های داخلی بیشترین کلیک را دارند. این اقدامات می تواند به شما کمک کند درک کنید که محتوای شما چقدر موثر است ، نقاط خراب را پیدا کنید و تغییراتی در جهت بهبود محتوای خود ایجاد کنید.

6. به صفحات با عملکرد بالا بیشتر توجه کنید .

“ردیابی بهترین صفحات باعث می شود که انرژی که روی صفحات می گذارید با اثربخشی بیشتری همراه شود. “

باسکار می افزاید که ماهانه صفحات خوب خود را حتما بروزرسانی کنید ، حتی اگر زمان تولید محتوای جدید ندارید.

لینل راس توضیح می دهد: ” این گزارش نشان می دهد که صفحات محتوای شخصی با بیشترین جلسات و منبع ترافیک (کانال های اجتماعی ، جستجوی گوگل و غیره) کدام هستند و بودجه تبلیغات خود را باید روی کدام موضوعات متمرکز کنید.

“در واقعیت دنبال کردن صفحات برت به شما راهنمایی می کند تا محتوای سایت خود را ارزیابی کرده و در صفحات کم فشار تغییر ایجاد کنید و صفحات پرفشار را نیز قوی تر کنید. همچنین این امکان را به شما می دهد تا ببینید که کدام نوع محتوا موفق ترین است ، بنابراین می توانید استراتژی خود را به سمت جلو تنظیم کنید.

7. از گزارش Content Drilldown استفاده کنید

“ما از این قابلیت برای پیگیری صفحات محتوای وبلاگ استفاده می کنیم تا ببینیم چه موضوعاتی به خوبی گرایش پیدا می کنند ، بنابراین می توانیم آنها را با طرح های متداول FAQ باز طراحی کنیم و بیشتر به آن بپردازیم. “

8. یادداشت ها را برای ردیابی به روزرسانی های مطالب اضافه کنید

هانا تاو می نویسد: ” برای شرکتی مانند G2 در امور بهینه سازی ، ردیابی نتایج و مستندسازی آنها مهم است. “

” یک روش آسان برای انجام این کار استفاده از Google Analytics است. قابلیت حاشیه نویسی در یک تاریخ خاص از جمله ویژگی هایی است که گوگل انالیتیک را متمایز می کند. با استفاده از حاشیه نویسی در Google Analytics ، مستندسازی های شرکت به راحتی انجام می شود.

بروک لوگان از گروه بازاریابی Sagefrog می افزاید: ” اگر این تغییرات به بهبود سئو کمک کند ، می تواند در معیارهای اندازه گیری موفقیت یا شکست کسب و کار شما هم تعیین کننده باشد.

9. از گزارش قیف چند کانال استفاده کنید

پیش از این ، ما ذکر کردیم که چگونه می توانید بازدیدکنندگان ارگانیک خود را براساس بخش Organic Traffic تجزیه کنید. اما ScienceSoft‘s Liubou Zubarevich یک هشدار دارد: ” کاربران ارگانیک شما ممکن است چندان ارگانیک نباشند.

“اگر یک کاربر با یک جستجوی ارگانیک به سایت آمده و بعداً مستقیماً به آن مراجعه کند ، GA یادآوری می کند که از طریق جستجو آمده اند و منبع خود را به عنوان ارگانیک ترک می کنند. بنابراین ، باید به خاطر داشته باشید که منبع ترافیک از ویژگی های مهم اندازه گیری می باشد.

برای اندازه گیری بهتر اثر سئو ، گزارش های دستی را در گزارش قیف چند کانال بررسی کنید. این امر به شما نشان می دهد كه SEO شما هدفمند تر دنبال شود .

10. چگونه می توانم در Google Analytics کلمات کلیدی را ردیابی کنم؟

Brandon Howard از All My Needs می گوید: ” بزرگترین مشکل استفاده از Google Analytics برای ردیابی موفقیت SEO ، کلمات کلیدی است که عمدتا ارائه نشده است ، بنابراین ترکیب کلمات کلیدی افرادی که در وب سایت استفاده می شود دشوار است.”

“در حالی که مطمئناً این یک راه حل عالی نیست ، من پیشنهاد می کنم Google Analytics را با کنسول جستجو ادغام کنید و به Acquisition> Console Search> در Google Analytics مراجعه کنید و این ادغام را انجام دهید.”

جولیان کوکت همچنین توصیه می کند “برای بدست آوردن داده های مفید تر در مورد عملکرد SEO ، یک راه حل برتر مانند کلید واژه قهرمان وجود دارد.”

11. هزینه PPC خود را مدیریت کنید

کیم هاوکینز می گوید ، برای رویدادهای عمده فروشی ، ” نظارت بر Google Analytics برای اطمینان از اینکه تلاش های تبلیغاتی ما در راستای کسب درآمد است ، بسیار حیاتی است. آنالیتیکس دقیقاً به ما نشان می دهد که کلمات کلیدی ما را به فروش نزدیک تر کرده است یا خیر .”

“با نظارت دقیق بر کلمات کلیدی و محتوای آنها ، از پرداخت هزینه های سئو برای کلمات کلید ضعیف تر جلوگیری می کنید”

هاوکینز ادامه می دهد: ” ما از طریق تبلیغات بینگ و یاهو ، فیس بوک ، پینترست و یوتیوب تبلیغ می کنیم ، اما بیشتر درآمد ما به طور مداوم از طریق گوگل تأمین می شود. ما می توانیم نتایج کلیه تلاش های تبلیغاتی خود را از طریق Google Analytics کنترل کنیم.

12. بررسی کنید که Google چگونه صنعت شما را مشاهده می کند

وب سایت شما از نظر Google دارای اهمیت است. آن ها می خواهند سایت هایی که در صفحه شماره 1 قرار دارند معتبر باشند ، به همین دلیل سایت هایی رتبه اول را کسب می کنند که قابلیت آن را داشته باشند.

LinkBuildingHQ‘s Haseeb Najam چگونگی استفاده از Google Analytics برای این کار را توضیح می دهد: ” شما می توانید دسته های علاقه بازدید کنندگان سایت های خود را بررسی کنید. “

13. داشبورد سفارشی ایجاد کنید

Magic Freebies می گوید: ” بهترین نکته برای اندازه گیری SEO با استفاده از Google Analytics تهیه گزارش های دلخواه خود است. “

“شما می توانید گزارش های سفارشی را فقط بر اساس یک بخش از سایت خود ذخیره کنید تا معیارهای خاصی از قبیل میانگین زمان صرف شده در صفحه و تعداد ورودی های صفحه به تاریخ انتخاب کنید.”

Gerwat می گوید: ” برای دیدن اینکه کدام پست در وبلاگ شما محبوب ترین است و برای ارزیابی میزان ترافیک ارگانیک شما از طریق وبلاگ ، داشبورد سفارشی بسیار کاربرد دارد.”

داشبورد اختصاصی محتوا ، داشبورد اختصاصی مناطق جغرافیایی و…

14. اگر در تلاش برای ایجاد گزارش های سفارشی در Google Analytics هستید؟

در ابتدا از فهرست الگوهای پیش ساخته Google Analytics دیدن کنید. آنها حاوی مهمترین معیارهای SEO و داده های همگام سازی از حساب Google Analytics شما هستند.

15. تنظیم هشدارهای سفارشی

نیک مینارد می گوید: ” هشدارهای سفارشی Google Analytics یک ابزار قدرتمند است که غالباً نادیده گرفته می شود . “

“فقط پارامترهای انتخاب شده خود را تنظیم کنید ( بگویید وقتی میزان رشد صفحه 5٪ افزایش می یابد یا نرخ هرزنامه ها 2٪ کاهش می یابد ) یک هشدار ایمیل ارسال شود تا شاخص های ارزیابی خود را بتوانید دنبال کنید.

هفت شاخص برای ردیابی سئو در Google Analytics :

سام کوپارد می گوید “مطمئن شوید که شاخص های درستی را اندازه گیری می کنید. شما می توانید هر روز یک میلیون کاربر ارگانیک جذب کنید ، اما اگر به فروش منجر نشود چه کسی اهمیتی می دهد ؟”

 1. Bounce rate
 2. Dwell time
 3. Time on page
 4. Site speed
 5. Mobile traffic
 6. Return on investment
 7. Organic conversion rate
طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here