چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟ 1920 1280 شتاب دهنده سیوان

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، به منظور بهبود عملکرد سایت شرکتی شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند ، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌ های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر و میزان فعالیت شما در شبکه های اجتماعی ، همه و همه شاخص هایی است که بایستی مورد توجه ما باشد .

مهمترین سوالی که کاربران از خود میپرسند آن است که تعریف دقیق سئو چیست. سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت ، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

در حال حاضر کدام موتورهای جستجو بیشتر استفاده می‌شوند؟

کم نیستند کسانی که موتور جستجو و گوگل را به عنوان واژه‌های مترادف به کار می‌برند.

البته به سادگی هم نمی‌توان از این کار ایراد گرفت؛ چون حتی Google کردن هم به عنوان یک فعل در زبان انگلیسی پذیرفته شده است.

ده موتور جستجوی برتر جهان :

محبوب ترین موتور جستجوی جهان در قالب آمار :

چرا گوگل محبوب ترین موتور جستجو است؟

آنچه گوگل را به محبوب ترین و قابل اعتمادترین موتور جستجو تبدیل کرده است ، کیفیت نتایج جستجوی آن است. Google برای ارائه دقیق ترین نتایج به کاربران از الگوریتم های پیشرفته ای استفاده می کند. بنیانگذاران گوگل ، لری پیج و سرگئی برین این ایده را به دست آوردند که وب سایت های ارجاع شده توسط سایر وب سایت ها از سایرین مهم تر هستند و بنابراین مستحق رتبه بالاتری در نتایج جستجو هستند.

با گذشت سالها ، الگوریتم رتبه بندی گوگل با صدها عامل دیگر (از جمله کمک به یادگیری ماشین) غنی شده است و هنوز هم مطمئن ترین راه برای پیدا کردن دقیقا همان چیزی است که شما در اینترنت جستجو می کنید. 

چرا سئو اهمیت دارد؟

بهینه سازی موتور جستجو فرایند بهینه سازی صفحات وب و محتوای آنها است که توسط کاربرانی که می توانند اصطلاحات مربوط به وب سایت شما را جستجو کنند ، به راحتی قابل جستجو شوند.

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل ، بینگ و یاهو پیدا میکنند. از این‌رو سئو مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. بازدید بدست آمده از روش های سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.

 • چگونه می توانید سایت خود را SEO کنید؟
 • چقدر زمان برای SEO زمان صرف می کنید؟
 • چگونه می توانید توصیه های “خوب” SEO را از توصیه های “بد” یا مضر SEO  تمیز بدارید؟
 • چگونه می توانید با SEO ، فروش خود را بیشتر کنید؟
 • چرا باید به SEO توجه کنید؟

میلیاردها جستجو هر روز و بصورت آنلاین انجام می شود و این به معنای تردد بسیار زیاد و با هدف است.

مبانی اصول بهینه سازی موتور جستجو :

آیا تاکنون از سلسله مراتب نیازهای مازلو شنیده اید؟ این تئوری روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسان (مانند هوا ، آب و ایمنی جسمی) را بر نیازهای پیشرفته تر (مانند عزت نفس و تعلق اجتماعی) در اولویت قرار داده است. به طور مثال عشق اگر غذا ندارید مهم نیست.

هرم زیر را بررسی کنید تا به اصول بهینه سازی موتور جستجو پی ببرید :

همانطور که مشاهده می کنید ، پایه و اساس SEO با اطمینان از باز کردین دسترسی برای دیده شدن شروع می شود و از آنجا به سمت بالا حرکت می کند.

با استفاده از این راهنمای ابتدایی ، می توانیم این هفت مرحله را برای رسیدن به سئو موفق دنبال کنید :

 • دسترسی را برای موتورهای جستجو باز کنید تا بتوانند وب سایت شما را بخوانند
 • محتوای قانع کننده ای که به جستجوی جستجوگر پاسخ می دهد ، تولید کنید.
 • کلید واژه بهینه سازی شده برای جذب جستجوگرها و موتورهای جستجو به کار ببرید .
 • تجربه کاربری عالی از جمله سرعت بارگذاری سریع و UX قانع کننده طراحی کنید.
 • محتوای ارزشمندی را به اشتراک بگذارید و لینک گذاری صحیح انجام دهید.
 • عنوان ، URL و توضیحات را دقیق ثبت کنید .
 • نشانه گذاری Snippet / Schema برای مشخص کردن در SERP ها را فراموش نکنید.

 

سوالات متداول سئو

در این بخش به سوالاتی که عموما در مورد سئو پرسیده میشود و دغدغه افراد در زمان آشنایی با این حوزه است پاسخ داده ایم:

1- برای رسیدن به رتبه 1 گوگل چقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال برای هر کسب و کار و سایتی متفاوت خواهد بود؛ بسته به میزان اعتبار و فعالیت های پیشین سایت شما ، کلماتی که هدف گذاری کرده اید و وضعیت رقبا این زمان تعیین خواهد شد. ممکن است در یک حوزه بتوان در 3 ماه موفقیت های مهمی کسب کرد ولی در حوزه دیگری بیش از یک سال زمان لازم باشد.

2- قیمت خدمات سئو چقدر است؟

سئو یک محصول نیست بلکه مجموعه ای از خدمات تخصصی است در نتیجه نمیتوان قیمت مشخصی برای همه سایت ها در نظر گرفت. البته میتوان خدمات سئو را در دسته بندی های مختلفی شامل بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، لینک سازی و … قرار داد و برای هرکدام هزینه مشخصی اعلام نمود.

قدم اول آنالیز دقیق سایت و تصمیم گیری در مورد خدمات مورد نیاز است که بر همین اساس میتوان تخمین درستی از قیمت ارائه نمود.

3- چه تضمینی برای رسیدن به رتبه 1 گوگل دارید؟

یکی از مهمترین درخواست های کارفرما ارائه تضمین برای رسیدن به رتبه 1 در کلمات کلیدی هدف است در حالیکه این کار کاملا اشتباه و حتی غیرقانونی است. هیچ تضمینی برای تعیین دقیق رتبه شما در بازه زمانی مشخص وجود ندارد چرا که اطلاعاتی از آپدیت های بعدی گوگل و میزان فعالیت رقبا در دست نیست. در واقع ارائه تضمین به کارفرما شانس پذیرش پروژه را افزایش میدهد ولی همانطور که خود گوگل نیز بارها اعلام کرده است این روش نوعی از کلاه برداری است.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here