پنج موضوع داغ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال 2020

پنج موضوع داغ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال 2020 900 600 شتاب دهنده سیوان

پنج موضوع داغ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال 2020

سال 2019 یک سال رشد برای واقعیت مجازی و افزوده بود  که در مجموع به عنوان واقعیت گسترده (XR ) شناخته می شود. حضور این فناوری مسیر رشد را از بازی و سرگرمی به سمت اپلیکیشن های کاربری و صنعتی طی می نماید.

واقعیت مجازی  :

جایی که کاربران از هدست استفاده می کنند و کاملاً در محیط های رایانه ای غوطه ور هستند ، واقعیت مجازی خود را نشان می دهد. برای پاسخگویی به نیازهای طراحی ، بازاریابی ، آموزش و خرده فروشی راهکارهای نمایشی جالبی تعریف شده است که فروشگاه ها می توانند به بهترین شکل از آن بهره مند شوند .

واقعیت افزوده :

جایی که تصاویر رایانه ای بر روی نمای کاربر از دنیای واقعی جلوه می کنند و از طریق صفحه نمایش یا هدست کاربر را به یک چالش دعوت می نماید .

با پیش بینی هزینه های جهانی فن آوری XR در سال آینده 78.5٪ در مقایسه با امسال سرمایه گذاری خواهیم داشت ، هر دو فناوری روند مهمی برای تماشا در سال 2020 ایفا خواهند کرد. و ما به احتمال زیاد شاهد یک سخت افزار جدید هیجان انگیز خواهیم بود که حتی غوطه وری بیشتری را ارائه می دهد. واقع گرایی ، و همچنین موارد استفاده نوآورانه با برخورداری از صنعت ما را شگفت زده خواهد کرد.

امروزه نخستین تجربیات VR و AR بیشتر افراد در بازی و سرگرمی قرار دارند. این احتمال وجود دارد که در سال 2020 حضور واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در صنایع بیشتری پر رنگ شوند  ، زیرا تحقیقات نشان می دهند که توسعه راه حل های XR شرکت ها در حال پیشی گرفتن از راه حل های مصرف کننده شخصی است. گزارش بینش 2020 XR Industry Insight که توسط VR Intelligence جمع آوری شده است ، می گوید 65٪ از شرکت های AR مورد بررسی گفتند که آنها روی برنامه های صنعتی کار می کنند ، در حالی که فقط 37٪ روی محصولات مصرفی و نرم افزار کار می کنند.

این نباید تعجب آور باشد – اگرچه بازی ها به لطف Pokemon Go و Oculus Rift فیس بوک ، جاذبه خاصی دارند اما پتانسیل افزایش بهره وری و ایمنی با استفاده از XR ، آن را به یک پیشنهاد جذاب برای صنعت تبدیل می کند. VR می تواند برای شبیه سازی کار در محیط های خطرناک یا با ابزار و تجهیزات گران قیمت ، به راحتی ، بدون هیچ گونه خطری مورد استفاده قرار گیرد. از سوی دیگر ، می توان از AR برای انتقال اطلاعات ضروری به طور مستقیم در مورد هر اتفاقی که در مقابل آنها باشد استفاده کرد ، کاهش زمان صرف شده توسط مهندسین ، تکنسین ها یا کارمندان تعمیر و نگهداری که به کتابچه ها مراجعه می کنند و در جستجوی اطلاعات بصورت آنلاین هستند.

XR در مراقبت های بهداشتی :

کاربردهای بالقوه این فناوری ها در مراقبت های بهداشتی واضح است ، و از سال 2020 انتظار می رود که شاهد موارد بسیاری از این موارد باشیم. واقعیت مجازی قبلاً در درمان پذیرفته شده است ، به طور مثال برای معالجه بیماران مبتلا به فوبیا و اختلالات اضطرابی ازVR  استفاده می شود. همراه با حسگرهای زیستی که بر واکنشهای فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب و تعریق نظارت می کنند ، درمانگران می توانند درک بهتری از نحوه واکنش بیماران در شرایط استرس زا در یک محیط امن و مجازی داشته باشند. همچنین از VR برای کمک به افراد مبتلا به اوتیسم مهارت های اجتماعی و ارتباطی و همچنین تشخیص بیماران مبتلا به اختلالات بینایی یا شناختی استفاده می شود .

پیش بینی می شود که پذیرش AR در مراقبت های بهداشتی با سرعت بیشتری رشد کند و  سالانه 38 درصد تا سال 2025 افزایش یابد. AR را می توان توسط جراحان – هم در تئاتر و هم در آموزش – برای هشدار دادن به آنها در مورد خطرات استفاده مورد استفاده قرار داد. در حالی که آنها کار می کنند. برنامه ای که توسعه داده شده است از AR برای راهنمایی کاربران به سمت دستگاه های دفیبریلاتور استفاده می کند ، در صورت نیاز به یک برنامه در خارج از کشور یکی دیگر از پرستاران به پیدا کردن رگهای بیماران و جلوگیری از چسبیدن تصادفی در سوزن در جایی که آنها نمی خواهند کمک می کند. از آنجا که این نوآوری ها منجر به بهبود نتایج بیمار و کاهش هزینه های درمانی می شوند ، به احتمال زیاد آنها در طول سال 2020 به طور فزاینده ای گسترش می یابند.

هدست ها کوچکتر و قدرتمندتر می شوند:

یکی از بزرگترین عوامل محدود کننده فن آوری XR فعلی ، نیاز به هدست های رمزگذاری شده و واحدهای نمایشگر است. این بیشتر مشکل VR است ، جایی که سخت افزار پردازش قدرتمند مورد نیاز برای تولید گرافیک ها معمولاً درون هدست موجود است. با این حال ، دستگاه های سخت افزاری شروع به گرایش به “عدم آموزش” کرده اند – به عنوان مثال ، هدست Oculus در فیس بوک در ابتدا نیاز به اتصال به رایانه ای قدرتمند داشت ، اما امسال به عنوان نسخه خودمختار Oculus Quest در دسترس قرار گرفت.

هدفون و همچنین موبایل های بیشتری قادر خواهند بود دنیای واقعی را به طور فزاینده ای برای کاربران VR کشف کنند تا دستگاه ها با پردازنده های بیشتر و قدرتمندتر به کاوش درآیند. در حالی که دنیای اولیه VR با استفاده از چند ضلعی های با وضوح پایین کاملاً رایانه ایجاد می شد ، اما مکان های موجود در سال 2020 به واقعیت نزدیک تر می شوند و تجربیات همه جانبه تری را فراهم می کنند. احتمالاً بیشترین موفقیت در مورد شیشه های 8K ترکیبی VR / AR آینده اپل است که به رایانه یا تلفن وصل نمی شوند. این غول فناوری مصرف کننده امیدوار است که یکی از این موارد باشد که XR را با دستگاهی با رده بالا اما مقرون به صرفه ، به همان روشی که با آیفون انجام داد ، وارد جریان اصلی کند.

5G امکانات جدیدی را برای VR و AR باز می کند:

شبکه های تلفن همراه فوق العاده سریع باعث افزایش پتانسیل XR برای تقویت حضور خود در سرگرمی ها و ورود بیشتر به صنعت در طول سال 2020 می شوند.

پتانسیل سرعت انتقال اطلاعات تا 3 گیگابیت در ثانیه – در مقایسه با متوسط ​​، پهنای باند خانگی به زیر 100 مگابیت در ثانیه می رسد – به معنی 5G باید به اندازه کافی سریع باشد تا داده های VR و AR را از ابر پخش کند. دستگاه های مشاهده ، به جای نیاز به رایانه های شخصی قدرتمند سیم کشی ، و یا توسط سخت افزار درون سیستم نمی شوند ، داده های ردیابی را در مراکز داده بارگذاری می کنند. تصاویر ارائه شده می توانند به لطف سرعت 5G  و سایر شبکه های پیشرفته ، در زمان واقعی به کاربر تحویل داده شوند.

پخش جریان VR به مدت چند سال در یک روش محدود امکان پذیر است – فیس بوک به شما امکان می دهد این کار را با تلفن خود انجام دهید ، اما این تجربه به دلیل سرعت انتقال داده و قدرت پردازش کم دستگاه محدود است. ترکیب آن با فناوری cloud و 5G بدین معنی است که طراحان ابزارهای VR و AR با توجه به نیاز به ارائه تجربیات خود در یک محیط پهنای باند کم و کم مصرف ، کم نظیر نخواهند شد. نتیجه این هدفون و دستگاه های مشاهده ارزان تر و شبیه سازی های واقعی تر VR خواهد بود.

بیشتر ما از طریق VR و AR یاد خواهیم گرفت:

تجربیات آموزشی در VR و AR به طور فزاینده ای در طول سال 2020 رواج خواهد یافت. ماهیت همه جانبه VR به این معنی است که دانش آموزان می توانند با روش های جدید سرگرم کننده با یادگیری درگیر شوند ، و AR انعطاف پذیری جدیدی را برای آموزش در محل کار به ارمغان می آورد.

در حال حاضر دانش آموزان می توانند برای بازدید از رومیان باستان یا از طریق فضا سفر خود را در طول زمان انجام دهند تا شرایط موجود در سیارات دیگر را تجربه کنند. اما هرچه این فناوری از طاقچه ها دور شود و به بخشی از پارچه آموزش روزمره تبدیل شود ، ما به احتمال زیاد شاهد رشد جدا از ارائه “تجربیات” در حل مشکلات سیستم های آموزشی فعلی هستیم. زبان آموزان از راه دور می توانند در کلاس های VR تدریس کنند، به این معنی که مزایای یادگیری را در یک محیط مشترک از دست نخواهید داد ، در حالی که وسایل کمک آموزشی AR می تواند اطمینان حاصل کند که دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای انجام یک کار همیشه دستی دارد.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here