دموی واقعیت افزوده آنلاین

برای ثبت سفارش با شماره 32261802 – 031 تماس بگیرید
ایمیل: info@c1sys.com


اپلیکیشن واقعیت افزوده (Augmented Reality)

واقعیت افزوده یا Augmented Reality در واقع به روش هایی گفته می شود که در آن به تصویر دنیای پیرامون ما ، اطلاعات و ویژگی های بیشتری به صورت تصویری یا متنی اضافه می کند که باعث افزایش شناخت و درک و سرعت عمل ما در آن محیط می شود. انسان توسط حواس خود دنیای اطرافش را درک می‌کند پس ترکیب همزمان دنیای واقعی و تصاویر مجازی ، مفهوم واقعیت افزوده را شکل می‌دهد.

در واقعیت افزوده (AR) بخشی از اطلاعاتی که کاربر درک می کند ، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده اند. واقعیت افزوده در عمل چیزی نیست جز تماشای یک پدیده در دنیای واقعی که به آن اطلاعات دیداری ، شنیداری و مکانی افزوده شده است.

امروزه اکثر نرم افزارهای AR در گوشی های موبایل قابل دسترس می باشند، اما این دسترسی فزاینده به سمت تجهیزات پوشیدنی مانند نمایشگرهای نصب شونده بر روی سر یا عینک های هوشمند در حرکت است. اگرچه بسیاری از مردم با نرم افزارهای ساده سرگرم کننده AR مانند SNAPCHAT و بازی POKEMON آشنا هستند ، AR در مسایلی فراتر مانند فرآیندهای مشتری محور و مدل های کسب و کار به کسب و کار در حال تأثیرگذاری است.

از مهمترین مزایای اپلیکیشن واقعیت افزوده این است که شما می توانید تمام خواسته های خود برای تبلیغ و معرفی محصول و یا برندتان را به بهترین شکل برای مشتریان نمایش دهید . مشتریان شما با استفاده از گوشی و یا تبلت خود تصاویر ساده محصول و یا آرم برند شما را به شکل تصاویر سه بعدی ، متن و یا حتی ویدیو تماشا خواهند کرد . فناوری AR  برای مشتریانی که نیازمند نمایش اطلاعات متنوع محتوایی از قبیل گالری تصاویر ، فیلم ، فایل سه بعدی بر مبنای تارگت (هدف) خاصی داشته باشند، ظرفیت های بسیار جذابی ایجاد می کند.


کاربردهای واقعیت افزوده (AR)

در دنیای فناوری، تقاضای شگرفی برای واقعیت افزوده در جریان است و اغلب صنایع، مشغول یافتن شیوه‌های مختلف به‌کارگیری واقعیت افزوده در جهت ارتقاء و بهبود کسب‌وکارهای خود هستند. بااین‌حال از بین تمام بخش‌هایی که واقعیت افزوده بر آن‌ها تأثیرگذار بوده است، حوزه‌ی تجارت الکترونیک احتمالا بیشترین تأثیر را خواهد پذیرفت و این مسئله منجر به دگرگونی‌های زیادی در جامعه خواهد شد.

با وجود آنکه خرید اینترنتی در دو دهه‌ی گذشته با نرخ رشد فوق‌العاده‌ای افزایش یافته؛ اما اهمیت فروشگاه‌های فیزیکی و قابل رؤیت همچنان پابرجا باقی مانده است. این موضوع غالبا ناشی از آن است که فروشگاه‌های اینترنتی هنوز قادر به برقراری ارتباط واقعی بین خریدار با محصولات قابل فروش خود نیستند. این بدین خاطر است که معمولا مشتری خرید خود را از یک مجرا آغاز می‌کند و در مجرایی دیگر به پایان می‌رساند؛ بدین مفهوم که مشتری هنگام خرید اینترنتی، قادر به مشاهده‌ی محصول مورد نظرش از نزدیک نیست.

مشتریان باید نسبت به تصمیمات خود درباره‌ی خریداری محصولات، احساس اطمینان کافی داشته باشند و تنها نمایش تصاویر مسطح، ابعاد یا مشخصات محصول نمی‌تواند با رابطه‌‌ای که مشتری در زمان واقعی و در محیط زندگی واقعی خود با محصول برقرار می‌کند، جایگزین شود. بااین‌حال، فناوری واقعیت افزوده از طریق واقعیت‌بخشی به محصولاتی که هنگام خرید الکترونیکی تنها تصاویری بیش نیستند، خریداران اینترنتی را به نحو کاملا متفاوتی با محصولات دلخواهشان آشنا می‌کند.

اپلیکیشن واقعیت افزوده سیوان

اپلیکیشن واقعیت افزوده  سیوان با نام تجاری XRIRAN می باشد که در مرحله معرفی به بازار است .
XRIRAN بستری ثابت برای ارائه کلیه پروژه های مبتنی بر واقعیت افزوده است و به شرکتها و افرادی که نیاز به نمایش محتوای واقعیت افزوده دارند، سرویس ارائه می کند.
کاربران از اینکه برای دیدن محتوای واقعیت افزوده هر شرکت اپلیکیشنی اختصاصی را در گوشی خود نصب کنند ، امتناع می کنند. ولی وجود ابزاری ثابت برای نمایش محتوای واقعیت افزوده بر روی گوشی ، امکان استفاده از این تکنولوژی را راحت تر می نماید. به این منظور اپلیکیشن XRIRAN محتوای واقعیت افزوده مرتبط با شما را در بستر کلود ذخیره و به کاربران نمایش می دهد .
کاربران گوشی موبایل خود را بر روی تارگت مورد نظر می گیرند و از محتوای واقعیت افزوده شما دیدن می نمایند.
برخی از امکانات XRIRAN به شرح ذیل می باشد :

 • بارگذاری تارگت ها به صورت آنلاین 
 • نمایش محتوای صوتی ، تصویری و ویدئویی بر روی انواع کارت ویزیت ، کاتالوگ و غیره 
 • نمایش محتوای ویدئویی و توقف یا جلو و عقب بردن فیلم در زمان اجرا و ذخیره در گوشی موبایل
 • نمایش فایل های صوتی در قالب جلوه های گرافیکی ویژه و ذخیره فایل های صوتی در گوشی
 • نمایش گالری های تصاویر جذاب در قالب جلوه های گرافیکی و بصری ویژه 
 • نمایش مدل های سه بعدی انیمیشن دار 
 • نمایش محتوای متنی در قالب جلوه های گرافیکی و بصری ویژه 
 • نمایش چندین محتوا (متن ، ویدئو ، صوت ، گالری تصاویر ، مدل سه بعدی ) روی یک تارگت 
 • افزودن تارگت های جدید (Multi target) و تعریف محتوای تارگت به صورت آنلاین 
لپ تاب

دانلود اپلیکیشن کارت ویزیت واقعیت افزوده آفلاین سیوان

انواع واقعیت افزوده 

در ادامه انواع مدل های مختلف پیاده سازی پروژه های واقعیت افزوده شرح داده می شود.

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر

( Marker Based Augmented Reality )

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر (تشخیص تصویر) از یک دوربین و نوعی نشانگر بصری مانند تصویر دوبعدی یا کد QR  استفاده می کند و هنگامی که یک نشانگر در دنیای فیزیکی توسط یک برنامه واقعیت افزوده شناخته می شود ، محتوای دیجیتالی در بالای آن قرار می گیرد.
الگوهای ساده مانند کد QR به عنوان نشانگر استفاده می شود ، زیرا آنها می توانند به راحتی شناسایی و نیازی به پردازش زیاد برای شناخته شدن ندارند . در ضمن موقعیت و جهت نیز محاسبه و برخی از انواع محتوا و یا اطلاعات مربوط به نشانگر را نشان می دهد.

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر معمولاً برای اهداف بازاریابی و خرده فروشی استفاده می شود. در واقع این نوع واقعیت افزوده بر مبنای نمایش تصاویر ، مدل سه بعدی و ویدئو روی یک تارگت دو بعدی یا کارت ویزیت را شامل می شود.

واقعیت افزوده بدون نشانه گر

( Markerless Augmented Reality )

واقعیت افزوده بدون نشانگر متنوع تر از واقعیت افزوده نشانگر است زیرا به کاربر اجازه می دهد تصمیم بگیرد که شیء مجازی را در کجا قرار دهد. در واقع شما می توانید سبک ها و مکان های مختلف را بطور کامل دیجیتالی امتحان کنید ، بدون اینکه نیازی به جابجایی در محیط اطراف خود داشته باشید.

واقعیت افزوده بدون نشانگر به سخت افزار دستگاه از جمله دوربین ، GPS ، قطب نمای دیجیتال و شتاب سنج متکی است تا اطلاعات لازم را برای نرم افزار AR برای انجام کار خود جمع آوری کند. به عنوان مثال یک ماشین مجازی بدون در نظر گرفتن فضای اطراف ، می تواند در هر نقطه با زاویه و نمای دلخواه تنظیم شود.

از فناوری واقعیت افزوده بدون نشانگر بیشتر برای نقشه برداری مسیرها ، پیدا کردن کسب و کارهای نزدیک و سایر برنامه های کاربردی با محوریت تلفن همراه استفاده می شود .

واقعیت افزوده مبتنی بر موقعیت مکانی 

( Location based  Augmented Reality )

واقعیت افزوده مبتنی بر موقعیت مکانی ، محتوای دیجیتال را در یک مکان خاص نمایش می دهد ، در واقع اشیاء به گونه ای ترسیم می شوند که وقتی مکان کاربر با نقطه از پیش تعیین شده مطابقت دارد ، روی صفحه نمایش داده می شود.

این نوع واقعیت افزوده از طریق  مشاهده مکان مورد نظر با دوربین سیستم واقعیت افزوده (AR) و تلفیق آن با اشیاء مجازی (Virtual Objects) عمل می کند. در واقع می تواند اطلاعات مختلف را به صورت لحظه ای  بر روی مکان های  مختلف در دنیای واقعی مشاهده کرد و با حرکت دوربین به هر سمت می توان در همان جهت اطلاعات مفیدی مثل محل پمپ بنزین ها، رستوران ها و… را پیدا کرد.

بازی واقعیت افزوده Pokemon Go ، نمونه ای از AR مبتنی بر مکان است.این بازی کاراکترهای مجازی را به دنیای واقعی اضافه میکند و کاربر را ترغیب به پیدا کردن کاراکتر ها می نماید.

واقعیت افزوده تلفیقی

( Superimposition Augmented Reality )

واقعیت افزوده مبتنی بر تلفیق تصاویر ، یک شیء را در دنیای جسمی تشخیص می دهد و به نوعی آن را تقویت می کند تا یک دید متناوب را ارائه نماید. به عنوان مثال ، یک جسم مانند صندلی در محیط توسط اپلیکیشن شناسایی شده و هم چنین قابلیت کپی از آن جسم فراهم آورده و در مکان دیگر به طور همزمان مورد استفاده قرار گیرد.

واقعیت افزوده مبتنی بر پروجکشن

( Projection Based Augmented Reality )

واقعیت افزوده  مبتنی بر طرح ریزی ، کمی متفاوت از انواع دیگر واقعیت افزوده می باشد. طراحی واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور با کمک طراحی و ایجاد نور مصنوعی بر روی سطوحی از دنیای واقعی کار می کند .
برنامه های واقعیت افزوده مبتنی بر پروژکتور ، برای ایجاد تعامل با ارسال نور به سطحی از دنیای واقعی انجام می شود. تعامل کاربر با کمک تمایز موجود بین پیش بینی مورد انتظار و طراحی مورد نظر ، انجام می شود .

از دیگر برنامه های جالب واقعیت افزوده مبتنی بر پروجکشن ،استفاده از تکنولوژی لیزر پلاسما برای طراحی هولوگرام سه بعدی ۳D بصورتی تعاملی فضای اطراف می باشد.

واقعیت افزوده تشریحی

( Outlining Augmented Reality )

واقعیت افزوده تشریحی ، مرزها و خطوط را برای کمک به شرایطی که چشم انسان نمی تواند تشخیص دهد. به تشریح واقعیت افزوده ، از شناخت شیء برای درک محیط فوری کاربر استفاده می کند. در مورد رانندگی در شرایط کم نور یا دیدن ساختار یک ساختمان از خارج فکر کنید.

این مثال از ترسیم AR دقیقاً به راننده می گوید که وسط خط کجاست تا آنها را از صدمه دور نگه دارد. برنامه های مشابه شامل پارک کردن ماشین شما و داشتن مرزهای مشخص شده است تا بتوانید دقیقاً فضای پارکینگ را در آن ببینید.

بخش های اصلی اپلیکیشن واقعیت افزوده

راهنما

در این بخش راهنمای استفاده از اپلیکیشن قرار دارد.

آرشیو تارگت

این بخش فایل های تارگت برای دانلود تارگت ها می باشد تا کاربرانی که تارگت را همراه خود ندارند ، بتوانند از این بخش، تارگت مورد نظر خود را انتخاب و دانلود نمایند.

شناساگر واقعیت افزوده (صفحه اصلی)

کاربر با نصب اپلیکیشن ، پس از ورود به صفحه اصلی با یک شناساگر تصویری مواجه می شود که وی را راهنمایی می کند تا گوشی موبایل خود را بر روی تارگت مورد نظر بگیرد و از محتوای واقعیت افزوده استفاده کند.

 • واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بازتابی معکوس از یکدیگر هستند. واقعیت مجازی یک سرگرمی دیجیتال در بستر دنیای واقعی است در حالی که واقعیت افزوده با اضافه کردن عناصر مجازی ، پرده ای برروی دنیای واقعی می اندازد.

  واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دو طرف یک سکه هستند. شما می توانید در دنیای واقعی به واقعیت افزوده فکر کنید. واقعیت افزوده اشیاء مصنوعی را در محیط واقعی شبیه سازی می کند. واقعیت مجازی ، محیطی مصنوعی را برای شما ایجاد می کند.

  در واقعیت افزوده ، کامپیوتر از سنسورها و الگوریتم ها برای تعیین موقعیت و جهت یابی دوربین استفاده می کند و  فناوری AR گرافیک های سه بعدی را از دید دوربین به نمایش می گذارد و تصاویر تولید شده رایانه را بر روی نمای کاربر از دنیای واقعی قرار می دهد.
  در واقعیت مجازی ، کامپیوتر از سنسورها و ریاضیات استفاده می کند. با این وجود ، به جای قرار گرفتن یک دوربین واقعی در یک محیط فیزیکی ، موقعیت چشمان کاربر در محیط شبیه سازی شده قرار دارد. اگر سر کاربر چرخانده شود ، گرافیک بر این اساس واکنش نشان می دهد.

 • در اپلیکیشن واقعیت افزوده آفلاین ، با اضافه شدن محتوا ( ویدئو ، صوت ، تصاویر و مدل سه بعدی و تارگت هدف ) به حجم اپلیکیشن اضافه  می شود در حالی که در اپلیکیشن واقعیت افزوده آنلاین ، اطلاعات محتوایی ویدئویی ، متنی و عکسی و مدل های سه بعدی به صورت آنلاین خوانده می شود و تاثیری در حجم اولیه اپلیکیشن ندارد .
  از مزیت های اپلیکیشن واقعیت افزوده آفلاین نسبت به واقعیت افزوده آنلاین ، هزینه پایین تر آن می باشد.

  • هزینه بارگذاری و تنظیمات مرتبط با محتوا و تارگت در اپلیکیشن
  • هزینه طرحی اپلیکیشن در صورتی که بخواهید از خدمات واقعیت افزوده اختصاصی استفاده کنید
  • هزینه های هاستینگ مرتبط با خدمات اپلیکیشن واقعیت افزوده آنلاین XRIRAN

  با توجه به جدید بودن فناوری واقعیت افزوده بهتر است از خدمات مشاوره رایگان سیوان استفاده کنید و سپس تصمیم گیری کنید.

 • تعرفه خدمات بر حسب شاخص های اصلی تارگت / محتوا بر حسب تعداد درخواست ها متفاوت می باشد و در پروپوزال مشخص و ارسال میگردد.

 • در میان رقابت و رشد سریع دنیای کسب و کار ، باید در میان سیل پیشرفت های عظیمی که وارد این عرصه می شوند قرار گرفت. طراحی یک کارت ویزیت خلاقانه و منحصر به فرد می تواند شما را از دیگران متمایز کند. یکی از راه های رسیدن به آن نیز استفاده از واقعیت افزوده برای طراحی کارت ویزیت است. با استفاده از این روش ، کارت ویزیت شما دیگر فقط یک کاغذ نیست، یک رزومه از کار شماست که در جیبتان قرار داشته و اطلاعات بسیاری را ارائه می دهد.

  برخی مزیت های استفاده از کارت ویزیت واقعیت افزوده به شرح زیر می باشد:

  •  نمایش مدل سه بعدی از محصول و معرفی محصولات برند شما
  • نمایش کاتالوگ محصولات شما با جلوه های گرافیکی و بصری ویژه
  • نمایش ویدئویی از مدیر عامل برای معرفی برند و محصولات شما
  • نمایش کاراکترهای جذاب سه بعدی انیمیشن دار برای معرفی برند شما
 • به لطف فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی ، دانش‌آموزان در کلاس‌های درس ریاضی ، شیمی و زیست‌شناسی به آموزش موثرتر ، سریع‌تر و جذاب‌تر دسترسی خواهند داشت. دانش آموز با گرفتن گوشی خود برروی صفحه مورد نظر از کتاب درسی  ، در قالب فایلی سه بعدی و شبیه سازی شده ، کلیه مفاهیم علمی را به صورتی جذاب در قالب انیمیشن مشاهده می کند.

سوالات متداول

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن

نیازسنجی رایگان پروژه خود را به سیوان بسپارید؟

تصویر کپچا

برخی مشتریان ما

0

تعداد اعضاء باشگاه مشتریان

0

تعداد استارتاپ عضو شتابدهنده

0

تعداد پروژه نیازسنجی شده

0

تعداد همکاران تجاری

0

تعداد پروژه جاری

0

تعداد پروژه اجرا شده

درخواست مشاوره رایگان

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here