نایکی برای طراحی کتانی از واقعیت افزوده کمک می‌گیرد

نایکی برای طراحی کتانی از واقعیت افزوده کمک می‌گیرد

شتاب دهنده سیوان

امروزه تقریباً همه شرکت‌های مطرح و مشهور دنیا، از تکنولوژی در عرصه‌های مختلف فعالیت تجاری خود بهره می‌گیرند. یکی از این شرکت‌ها، کمپانی معظم نایکی است که ظاهراً تصمیم گرفته از فناوری نوظهور واقعیت افزوده برای طراحی کتانی‌های خود استفاده کند.

بر اساس ویدئوی مفهومی که چندی قبل از سوی شرکت دل منتشر شده، کمپانی آمریکایی نایکی با استفاده از هدست واقعیت افزوده‌ای مانند Meta 2 در حال تولید نسل آتی البسه ورزشی است. این ویدئوی مفهومی نشان می‌دهد که طراحان شرکت مورد بحث با استفاده از Dell Canvas (صفحه نمایشی لمسی که به PC متصل می‌شود) و با کمک هدست Meta 2 در حال طراحی و کار بر روی کتانی Nike Air Vapormax در واقعیت افزوده هستند.

در این ویدئو علاوه بر دیوایس‌های یاد شده، اسپیکرهای برند Ultrahaptics هم به چشم می‌خورد. این اسپیکرها صدای نامفهومی تولید می‌کنند که می‌توانید آنرا بر روی دستانتان احساس کنید. همان‌گونه که این ویدئو نشان می‌دهد، جنبه حس لامسه این احساس را در طراحان نایکی به وجود می‌آورد که بتوانند کتانی که در حال تولید آن هستند، به طور مجازی احساس کنند. لازم به ذکر است بر اساس تجربه کسانی که با این دیوایس Ultrahaptics کار کرده‌اند، احساس تولید صدای التراسونیک دستگاه تقریباً نزدیک به واقعیت است.

 
 

با تمام این تفاسیر، با وجود اینکه در حال حاضر هیچ کدام از این تکنولوژی‌ها به مانند آنچه در ویدئوی می‌بینیم، در کنار هم کار نمی‌کنند، اما به لحاظ تئوری می‌توانیم شاهد باشیم که در آینده نه چندان این فناوری می‌تواند رنگ واقعیت به خود بگیرد.

دیدگاهی بگذارید

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here