رتبه بندی بهترین زبان های برنامه نویسی 2019 سایت تیوب (TIOBE)

رتبه بندی بهترین زبان های برنامه نویسی 2019 سایت تیوب (TIOBE) 2000 1333 شتاب دهنده سیوان

رتبه بندی بهترین زبان های برنامه نویسی 2019 سایت تیوب (TIOBE)

اجازه دهید در ابتدا یک نگاه کلی به رتبه بندی بهترین زبان های برنامه نویسی 2019 سایت تیوب (TIOBE) داشته باشیم. تیوب یک از معتبرین شرکت هایی است که بعد از بررسی فاکتورهای مختلف ، محبوبیت ترین زبان های بهترین زبان های برنامه نویسی را رتبه بندی میکند.

  • زبان برنامه نویسی جاوا (Java) 

جاوا (Java) به لطف ظهور اندروید و تعداد زیاد کاربران آن، قطعا محبوب ترین زبان برنامه نویسی این روزها و گل سرسبد زبان های برنامه نویسی است. جاوا یک زبان برنامه نویسی ساده، شی گرا و بسیار قدرتمند است و با آن میتوانید اپلیکیشن های موبایل، بازی، برنامه های سیستمی، برنامه های شبکه و … را کدنویسی و توسعه دهید؛ نکته جالب دیگر در مورد زبان برنامه نویسی جاوا این است که به سیستم عامل وابستگی ندارد و کدهای آن میتوانند در سیستم های عامل مختلف (ویندوز ، لینوکس یا مک) اجرا بشوند. شعار معروف جاوا: “یکبار بنویس و هرجا دوس داشتی اجرا کن

یادگیری جاوا آسان است. کدهای جاوا شبیه به سی پلاس پلاس (++C) است. خوشبخانه به لطف ظهور اندروید، تقاضا برای جذب برنامه نویس نویسان جاوا و اندروید زیاد است. در مورد میزان درآمد و حقوق برنامه نویسان جاوا و اندروید باید بگویم برنامه نویسان این زبان از راه های مختلفی میتوانند درآمد کسب کنند. بطور کامل و به همراه مثال های واقعی، آن را تشریح کرده ایم. پیشنهاد میکنیم اگر به برنامه نویسی جاوا و اندروید علاقه مند هستید حتما آن را مطالعه کنید.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی جاوا

برنامه Hello world در زبان جاوا به این صورت میتواند نوشته شود:

 }  public class Test

}  ( public static void main (String[] args

     ; ( “System.out.println ( “HelloWorld

{

{

  •  زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

پایتون (Python) برای افراد تازه کار که قصد شروع یادگیری برنامه نویسی دارند، یکی از مناسب ترین گزینه ها است. چون پایتون یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی است و  البته جزو محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا باشد. کدهای زبان پایتون بسیار آسان و قابل فهم و به زبان ساده شسته و رفته هستند. همین ویژگی باعث شده درحال حاضر زبان پایتون به عنوان مناسب ترین گزینه برای آموزش برنامه نویسی، مخصوصا آموزش برنامه نویسی به کودکان پیشنهاد شود. اما این سادگی هرگز باعث نشده که چیزی از قدرت این زبان محبوب کاسته شود. پایتون در کنار سادگی از قدرت بالایی برخوردار هست. این زبان در کاربردهای مختلفی نظیر طراحی اپلیکیشن، برنامه های کاربردی وب، برنامه های دسکتاپ، سرورهای شبکه، بازی سازی، انیمیشن سازی و … استفاده می شود.

همچنین پایتون در جوامع علمی و دانشگاهی نیز جزو محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که برای فعالیت در زمینه هایی مثل تحلیل داده های بزرگ (Big Dataداده کاوی (Data Mining)، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین (machine learning) مورد استفاده قرار می گیرد. از پایتون برای برنامه‌نویسی در ویندوز، مک و لینوکس می‌توان استفاده کرد. گوگل، ناسا، پینترست، اینستاگرام، دراپ باکس، ردیت و بیت تورنت از جمله شرکت‌هایی هستند که از پایتون در بسیاری از پروژه‌هایشان بهره می‌برند.

یادگیری پایتون بسیار ساده و آسان است. در واقع پایتون یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی است. تقاضای زیادی برای این زبان در بازار جهانی وجود دارد، بطوری که در طول زمان تقاضا برای جذب برنامه نویسان پایتون دارای رشد تصاعدی می باشد. شرکتهایی مانند گوگل ، یاهو و آی بی ام از پایتون استفاده می کنند. بنابراین اگر پایتون را بلد باشید می تونه برای شما درآمد خوبی داشته باشد.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی پایتون

برای اجرای برنامه Hello world در زبان پایتون کافی است در ادیتور به این صورت بنویسید:

 ; (” print( “Hello World

  •  زبان برنامه نویسی C

در همه جای دنیا زبان برنامه نویسی C معمولا اولین گزینه برای یادگیری برنامه نویسی است. زبان برنامه نویسی C یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی و مادر بسیاری از زبان های برنامه نویسی کنونی مانند C++ ، Java، JavaScript ، Limbo، C#، Objective-C، Perl، PHP و Python است پس یادگیری زبان برنامه نویسی C باعث میشه پایه تون را قوی کنید و در نتیجه یادگیری زبان های برنامه نویسی دیگر آسان تر شوند.

زبان برنامه نویسی C انتخاب اول برای برنامه نویسی در سطح سیستم ، مانند سیستم عامل ها و درایور سخت افزارها است. اگر قصد برنامه نویسی Embedded و برنامه نویسی میکروکنترلر ها رو دارید اولین گزینه برای یادگیری زبان برنامه نویسی C و زبان بعدی ++C است.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی سی (C)

برنامه Hello world در زبان سی میتواند بصورت زیر نوشته شود:

include#

 } () int main

 printf() displays the string inside quotation//

 ;(“printf(“Hello, World

 ;return 0

{

  • زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس (++C) 

زبان برنامه نویسی ++C هم مثل زبان برنامه نویسی C یک زبان فوق العاده عالی برای برنامه نویسی در لایه‌های پایین، توسعه‌ی انواع اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار‌های تحت دسکتاپ، ارتباط با سخت‌افزار ، توسعه‌ی بستر مورد نیاز برای انجام بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها برای انواع کنسول‌های بازی ، ابزار‌های موبایل و … است.
بنابراین اگه قصد برنامه نویسی شبکه و برنامه نویسی سوکت اولین گزینه زبان برنامه نویسی ++C و دومین گزینه زبان جاوا هست. همچنین برای برنامه نویسی نرم افزارهای سیستمی و سطح پایین و بازی های کامپیوتری اولین گزینه ++C , دومین گزینه JAVA است.
زبان برنامه نویسی ++C بسیار سریع و قدرتمند است و یادگیری آن ساده می باشد. بنابراین یک گزینه بسیار مناسب برای شروع یادگیری است.
بسیاری از سیستم های بزرگ با استفاده از C ، از جمله مایکروسافت ، اوراکل ، پی پال و ادوبی، ایجاد و نگهداری می شوند.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی ++C

برنامه Hello world در زبان سی پلاس پلاس میتواند بصورت زیر نوشته شود:

include#

 ; using namespace std

() int main

}

  ; ” ! cout << “Hello, World

  ; return 0

{

  • زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C) 

سی شارپ (#C) محصولی از شرکت مایکروسافت و بر پایه‌ی فریم‌ورک «دات نت» (.net) است. از #C برای برنامه‌نویسی تحت وب (به‌وسیله‌ی ASP)، ساخت بازی‌های کامپیوتری و ساخت نرم‌افزارهای دسکتاپی میشه استفاده کرد. اگرچه در گذشته #C یک زبان چندسکویی نبوده ولی هم‌اکنون به کمک پروژه‌ای تحت عنوان Mono که به‌وسیله‌ی شرکت «زامارین» (Xamarin) ارایه شده، میشه از #C برای برنامه‌نویسی اندروید و iOS هم استفاده کرد.
اگر شما روی فناوری های مایکروسافت مثل دات نت، ASP.Net می خواهید کار کنید، سی شارپ یک زبان برنامه نویسی اصلی برای شما خواهد بود. این زبان برنامه نویسی شی گرا است. اگر شما C یا ++C رو بلد باشید، یادگیری #C خیلی برایتان آسان خواهد بود.
همیشه یک تقاضای بالا برای توسعه دهندگانی که بر روی پلتفرم ویندوز کار می کنند وجود دارد.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی #C

برنامه Hello world در زبان سی شارپ میتواند بصورت زیر نوشته شود:

A Hello World! program in C# //

;using System

 namespace HelloWorld

}

    class Hello

}

       () static void Main

}

           ; (“Console.WriteLine(“Hello World

           Keep the console window open in debug mode //

           ; (“Console.WriteLine(“Press any key to exit

            ;()Console.ReadKey

{

{

{

  • زبان برنامه نویسی پی اچ پی (PHP) 

اگر قصد برنامه نویسی تحت وب و ساخت سایت های اسکریپتی (در آنها پردازشی صورت می گیرد و نیاز به ارتباط به پایگاه داده دارد) را دارید زبان برنامه نویسی PHP و بعد از آن زبان برنامه نویسی Ruby و بعد از آن ASP.net رو پیشنهاد می کنیم.
حدود 80 درصد وب سایت های اسکریپتی سمت سرور توسط زبان برنامه نویسی PHP ساخته شده اند. به دلیل اوپن سورس بودن، یادگیری آسان و قیمت مناسب هاست، این زبان برنامه نویسی بسیار محبوب است. سایت های مثل فیسبوک، تویتر، ویکی پدیا و سیستم مدیریت محتوا وردپرس و … با PHP ساخته شده اند.
در کنار زبان برنامه نویسی PHP، یادگیری پایگاه MySQL و همچنین HTML و CSS می تونه کمک کنه تا پروژه هاتون رو بهتر جلو ببرید.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی php

برنامه Hello world در زبان برنامه نویسی پی اچ پی میتواند بصورت زیر نوشته شود:

<html>

 <body>

<? ; ‘ <php echo ‘<p>hello world </p ?>

 <body/>

 <html/>

  • زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script)

بله جاوا اسکریپ (JavaScript). در چند سال اخیر جاوا اسکریپ مورد توجه زیادی قرار گرفته است و در حال حاضر تقاضا برای جذب جاوا اسکریپ کاران در اوج خودش هست. امروزه نقش رابط کاربری و تعامل با کاربر در وب سایت ها بر هیچ کسی پوشیده نیست و سایت های تعاملی همه جا دیده می شود.
به عنوان مثال وقتی که شما در حال توسعه سایتی هستید، جاوا اسکریپت بسیار کاربردی خواهد بود. این زبان فوق العاده می تواند به شما در ایجاد ارتباط بهتر برای سایتتون کمک کند. شما می توانید سبک های مختلف در جاوا اسکریپت رو برای ساخت رابط کاربری فوق العاده استفاده کنید. هنگامی که شما به عنوان یک توسعه دهنده وب هستید، بسیار مهم است که در مورد جاوا اسکریپت برای ساخت صفحات وب تعاملی شناخت داشته باشید. جاوا اسکریپت از جمله برای انیمیشن در صفحات وب ، بارگذاری تصاویر ، اسکریپت ها و یا اشیاء بر روی صفحه وب اعمال می شود.

نمونه کد به زبان برنامه نویسی JavaScript

برنامه Hello world در زبان جاوا اسکریپت به این صورت میتواند نوشته شود:

DOCTYPE HTML&gt !>

 <html>

<body>

<script>

  ( ‘ !alert( ‘Hello, world

 <script/>

 <body/>

 <html/>

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here