ترندهای UI در سال 2020

ترندهای UI در سال 2020 1920 1280 شتاب دهنده سیوان

چه عواملی در روند UI در سال 2020 تأثیرگذار هستند؟

اکوسیستم فناوری فعلی همیشه روند سال آینده را تحت تأثیر قرار می دهد. آیا می توانید به آنچه در سال 2019 تاکنون اتفاق افتاده است فکر کنید؟

تغییر در رویکرد طراحی

اولین رویکرد طراحی برای محصولات دیجیتال در سال 2020 به ویژگی اصلی تبدیل شد. این طرح ها باید زندگی مردم را بهبود بخشد و همچنین در تحقق اهداف تجاری نیز کمک کند.

در سال 2020 روندها بیش از هر زمان دیگری با این الزامات مطابقت دارند. آنها سرعت ، طراحی صفحه ساده ، رویکرد mobile-first و مهمتر از همه ، هوش مصنوعی را در اولویت قرار می دهند. این 10 روند اصلی است که ما در این مقاله توضیح خواهیم داد:

در این مقاله برخی از وب سایت هایی را معرفی میکنیم که به زیبایی یک UI مدرن را ادغام کرده اند و می توانند در آینده به ما الهام دهند.

1. تلفن های هوشمند تمام صفحه یا فول اسکرین

مدل های جدید تلفن های هوشمند دارای لبه های گرد هستند. این ویژگی چالش هایی را برای طراحان ایجاد می کند که از عناصر لبه تیز در UI تلفن همراه و طراحی برنامه خود استفاده کنند.

علاوه بر این ، آیفون ها دیگر دکمه های خانه ندارند و موبایل های Android نیز دکمه های روی صفحه را از دست می دهند تا فضای بیشتری برای محتوای نمایش داده شده صرفه جویی کنند.

برای دستیابی به یک صفحه تمیزتر ، پیمایش به حرکاتی بستگی دارد که می تواند چالشی باشد که طراحان باید با آن روبرو شوند. این یک حرکت جسورانه است که باعث می شود کاربران سبک های جدید ناوبری را یاد بگیرند.

برنامه هایی که در جدیدترین سیستم عامل های این تلفن های هوشمند تمام صفحه در حال اجرا هستند ، حالت تاریک (dark) را اجرا می کنند.

2. تصویر و انیمیشن منحصر به فرد

تصاویر دیجیتالی دو بعدی یا سه بعدی ، فرم های رایگان ، طرح های غیر همسطح و عدم تقارن گسترده در سیستم عامل ها از ویژگی عمومی متمایز است و باعث ایجاد یک محیط دوستانه می شود و تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

علاوه بر این ، برای برجسته سازی بیشتر این صفحات ، این تصاویر اغلب با حرکات پیچیده ای زنده می شوند. این پویایی باعث جلب توجه کاربران میشود و آنچه که یک شرکت یا برند تجاری در یک نگاه ارائه می دهد آسان می شود. یک تصویر لذت بخش می تواند شخصیت وب سایت ها یا برنامه های تلفن همراه را به خود اختصاص دهد ، بنابراین باعث به یاد ماندنی تر شدن آنها می شود.

در سال 2020 عناصر متحرک دیگری مانند آرم ، تصویر و متن نیز در صفحات وب رشد می کنند و به کاربران کمک می کنند قسمت هایی را که می توانند با آنها تعامل کنند تشخیص دهند.

علاوه بر این ، ما نباید بازخورد را فراموش کنیم. پس از وقوع یک رویداد ، باید بازخورد داده شود تا اطمینان حاصل شود که عمل مورد نظر واقعاً تاثیر خود را گذاشته است. انتقال عناصر و انیمیشن های غیرمنتظره ای که با پیمایش فعال می شوند ، کاربران را کنجکاو می کند و باعث می شود بیشتر حرکت کنند تا ببینند چه اتفاقی می افتد.

با این وجود ، ما باید مراقب این راه حل های جسورانه باشیم و صنعتی را که وب سایت نشان می دهد ، در نظر بگیریم. هر زمان تغییری ایجاد شد ، باید آن را آزمایش کنید و نرخ تبدیل را در ذهن داشته باشید. اما اگر درست و با جلوه ای از تصویر سه بعدی شسته و رفته استفاده شود ، یک وب سایت خدماتی همچنان می تواند حرفه ای به نظر برسد.

3. قصه گویی

توانایی گفتن داستان های عالی در اطراف یک تجربه دیجیتالی همچنان در بین بهترین ها رواج می یابد. تایپوگرافی می تواند یک سلسله مراتب بصری قوی ایجاد کند. این یک عنصر بسیار حیاتی از رابط کاربری است و نقش مهمی در ایجاد یک تجربه کاربری عالی دارد.

سبک متن به خودی خود هنوز به اندازه کافی کار نمی کند. نوشتن مطالب تبلیغاتی به یکی از مهمترین عناصر برای یک تجربه کاربری عالی تبدیل شده است و در سال آینده جای خود را حفظ خواهد کرد.

4. واقعیت افزوده (Augmented Reality)

در سال 2020 ، روند طراحی وب شامل تفکر خارج از چارچوب می باشد . ما باید UI ثابت شده روی صفحه ها را فراموش کنیم و باید بر تعاملات تأکید کنیم که در محیط دنیای واقعی روی می دهند. گوگل و اپل قبلاً سیستم عامل های توسعه AR خود ، ARCore و AEKit را معرفی کرده اند که دنیای فیزیکی و دیجیتال را با هم مخلوط می کند. AR UI می تواند رویکردهای مختلفی داشته باشد:

  •  در دنیای واقعی که دارای تعامل متصل هستند.
  • کاربر باید دوربین گوشی خود را به روش خاصی بگیرد.
  • از دنیای فیزیکی اطراف استفاده میکند.

علاوه بر هدست ، اپل سرمایه گذاری زیادی در AR انجام می دهد و هیجان زیادی در مورد عینک اپل وجود دارد. بنابراین ، علاوه بر این ، ممکن است بخواهید با دقت در زمینه و عملکرد تجربه AR فکر کنید. توانایی ایجاد رابط های واقعیت افزوده و ایجاد عناصر سه بعدی ممکن است در سال های آینده به مهارت بسیار مفیدی تبدیل شود.

5. واقعیت مجازی (Virtual Reality)

واقعیت مجازی به دلیل تأثیری که بر کاربران می گذارد ، می توانیم آن را اینترنت تجربه ها بنامیم. اگرچه هدست های VR در حال حاضر بیشترین هیجان را برای مخاطب بازی به ارمغان می آورند ، اما کارشناسان VR پیش بینی می کنند از زمان راه اندازی Oculus Quest ، فرصت های زیادی برای سایر صنایع باز شده است. به عنوان مثال ، این یک امکان عالی برای مراقبت های بهداشتی است که به درمان هراس یا در آموزش و پرورش برای تقویت تعامل کمک می کند.

طراحان همچنین باید به دنبال فرصت ایجاد فضاهای مجازی برای همکاری ها باشند ، حتی با انجام این کار ، باید توجه داشته باشیم که همه کاربران دارای هدست VR نیستند ، بنابراین باید به فکر راه حل مختلط پلتفرم باشیم.

6. هوش مصنوعی ( Artificial Intelligence)

تعجب آور نیست که در سال 2020 ، هوش مصنوعی تقریباً در هر محصول ممکن ادغام می شود و حتی ممکن است جایگزین طراحان شود.
به لطف توانایی هوش مصنوعی در جمع آوری مقادیر زیادی از داده ها ، ما محصولات شخصی و بیشتری را مشاهده خواهیم کرد که 100٪ متناسب با نیازهای هر فرد هستند.

7. رنگ های ریسپانسیو (Responsive color)

در این سیستم ، نام تجاری به جای داشتن یک رنگ نمادین واحد ، از کد رنگ برند خود در بک گراند سایت استفاده میکنند. احتمالاً آن را در Dropbox و Spotify مشاهده کرده اید و چندی پیش ، فیس بوک آن را برای شرکت خود نیز پیاده کرده است.

طراحی نرم افزار اندروید | طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب اپلیکیشن | ساخت وب اپلیکیشن | وب اپ | وب اپلیکیشن
زمان اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه : 9:00 الی 18:00 - روزهای پنجشنبه : 9:00 الی 14:00
اصفهان ، میدان احمدآباد ، خیابان ولیعصر، خیابان خواجه نظام الملک ، نبش کوچه 3ساختمان اداری ، طبقه 4
32261802 - 031
ایمیل روابط عمومی info@c1sys.com
ایمیل پشتیبانی support@c1sys.com
ایمیل فروش sales@c1sys.com

گروه نرم افزاری سیوان


The Future Is Here